Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості Шосткинської міської територіальної громади

15.02.2023
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу Шосткинської міської територіальної громади (далі – Шосткинська МТГ) на рівні uaВВВ з прогнозом «негативний» зі збереженням у контрольному списку (CreditWatch). Рейтинг інвестиційної привабливості підтверджено на рівні invА–.

Такі рівні рейтингів відображають високу інвестиційну привабливість та достатню спроможність муніципалітету розраховуватися за своїми зобов'язаннями. Позначка «–» вказує на проміжну категорію рейтингу відносно основної категорії. Прогноз «негативний» вказує на високу ймовірність зниження кредитного рейтингу протягом року. Прогноз «негативний» та збереження у контрольному списку обумовлені погіршенням умов діяльності та посиленням невизначеності щодо перспектив розвитку економіки на тлі тривалих військових дій на території України через агресію з боку РФ. Нині такий прогноз застосовується до усіх суб’єктів рейтингування.

При оновленні рейтингів було враховано:

1. Показники соціально-економічного розвитку та ефективність фінансової політики

Місто Шостка – промисловий та економічний центр півночі Сумської області. Основними галузями промисловості є: харчова, фармацевтична, машинобудівна, хімічна, деревообробна, виробництво електро- та ізоляційних матеріалів, виробництво та розподіл електричної й теплової енергії.

Промисловість громади диверсифікована за галузями економіки та утримує досить міцні конкурентні позиції на національному ринку. Окремі підприємства є критично-важливими для забезпечення обороноздатності України, тому мають додаткові можливості для розвитку завдяки державним замовленням.

Незважаючи на воєнний стан, за 9 місяців 2022 року загальний обсяг доходів бюджету Шосткинської МТГ становив 528,67 млн грн (+14,35% проти відповідного періоду 2021 року). Власні доходи громади становили 70,91% від загального обсягу доходів (проти 62,67% за відповідний період 2021 року). Обсяги власних доходів за аналізований період зросли на 29,38%.

Залежність надходжень до бюджету від окремих платників податків є помірною: питома вага обсягу податків, отриманих бюджетом громади від першої двадцятки платників за результатами 9 місяців 2022 року становила 19,4% від обсягу доходів загального фонду бюджету МТГ (без врахування трансфертів).

На момент проведення дослідження Шосткинська міська рада не мала прямих фінансових зобов’язань перед кредиторами та не виступала гарантом за фінансовими зобов’язаннями третіх осіб.

2. Інвестиційний потенціал громади

На території громади працює Індустріальний парк «Свема», який почав діяти з 2014 року. З метою розвитку інноваційної діяльності малих підприємств, у громаді діє Бізнес інкубатор, що забезпечує взаємодію науки та підприємництва й допомагає малим інноваційним фірмам у реалізації перспективних наукових ідей. Більшість ставок місцевих податків є нижчими за максимальний рівень, передбачений законодавством.

З метою зменшення перешкод для розвитку підприємництва, скорочення витрат часу підприємців при отриманні дозвільних документів на започаткування власної справи, діє Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Центр здійснює діяльність за принципом «єдиного вікна», тобто прийом документів та видача результатів послуг здійснюється виключно через адміністраторів ЦНАПу.

Міська рада має досвід у реалізації інвестиційних проєктів, зокрема, у співпраці з іноземними інвесторами.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Шосткинської МТГ, зокрема: казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua