Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості Ніжинської міської територіальної громади

15.02.2023
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу Ніжинської міської територіальної громади (далі – Ніжинська МТГ) на рівні uaВВВ+ з прогнозом «негативний» та збереженням в контрольному списку (CreditWatch). Рейтинг інвестиційної привабливості підтверджено на рівні invА–.

Такі рівні рейтингів відображають
високу інвестиційну привабливість та достатню спроможність муніципалітету розраховуватися за своїми зобов'язаннями. Позначки «+» та «–» вказують на проміжну категорію рейтингу відносно основної категорії. Прогноз «негативний» вказує на високу ймовірність зниження кредитного рейтингу протягом року. Прогноз «негативний» та збереження у контрольному списку обумовлені погіршенням умов діяльності та посиленням невизначеності щодо перспектив розвитку економіки на тлі тривалих військових дій на території України через агресію з боку РФ. На даний час такий прогноз застосовується до усіх суб’єктів рейтингування.

При оновленні рейтингів було враховано:

1. Показники соціально-економічного розвитку та ефективність фінансової політики

Економіка Ніжинської МТГ характеризується розвинутою промисловістю, в якій найбільш важливу роль відіграють підприємства машинобудівельного комплексу та харчової промисловості.

Незважаючи на те, що виконання бюджету громади протягом 9 місяців 2022 року відбувалось в умовах воєнного стану, обсяг власних доходів бюджету громади за результатами 9 місяців 2022 року на 28,97% (або на 94,59 млн грн) перевищив їх обсяг за відповідний період 2021 року. За аналізований період власні доходи сформували 81,31% від доходів бюджету Ніжинської МТГ (проти 75,09% за результатами 9 місяців 2021 року).

План за власними доходами за результатами 9 місяців 2022 року було виконано на 115,4%. Профіцит бюджету громади за 9 місяців 2022 року становив 105,82 млн грн (профіцит загального фонду 114,38 млн грн та дефіцит спеціального фонду – 8,56 млн грн).

Показник податкоспроможності бюджету (ПДФО на одного мешканця) Ніжинської МТГ є нижчим за середній по країні, через що до неї застосовується механізм горизонтального вирівнювання – кошти перераховують з Державного бюджету до бюджету громади у вигляді базової дотації. Але рівень залежності від дотації вирівнювання є незначним.

Боргове навантаження є низьким. Обсяг консолідованого боргу станом на 01.10.2022 р. становив 14 828,17 тис. грн. Співвідношення консолідованого боргу до планових власних доходів бюджету на 2022 рік становить 2,84%.

2. Інвестиційний потенціал громади

Місто Ніжин має добре розвинуту транспортну інфраструктуру, що робить його ідеальним транспортним хабом регіону. Триває робота зі створення логістичного майданчика у промисловій зоні міста та мультимодального логістичного центру «Сухий порт» на базі аеродрому «Ніжин».

У громаді реалізують цільову програму з розвитку малого бізнесу: більшість ставок місцевих податків є нижчими за максимальний рівень, передбачений законодавством, що створює умови для розвитку підприємництва; підприємцям надають консультаційну та фінансову підтримку; створено центр підтримки підприємництва (BusinessHub).

Ніжинська міська рада дуже активно та успішно реалізує інвестиційні проєкти у співпраці з інвесторами, зокрема, міжнародними.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Ніжинської МТГ, зокрема: казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua