Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості міста Вінниці

29.01.2019
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу м. Вінниці на рівні uaА з прогнозом «стабільний» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА+.

Такі рівні рейтингів відображають високу інвестиційну привабливість та спроможність міста розраховуватися за своїми зобов'язаннями. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців.

Підтвердження рейтингів зумовлено збереженням позитивної динаміки ключових показників соціально-економічного розвитку та бюджету міста, диверсифікацією його господарського комплексу за видами економічної діяльності та низьким рівнем концентрації надходжень до бюджету за платниками податків, а також розвитком обслуговуючої, комунальної, соціальної та освітньої інфраструктури. Вплив негативних чинників на фінансову спроможність міста залишається помірним, незважаючи на збереження складної економічної ситуації в країні та продовження військового конфлікту на сході України.

Рівні рейтингів підтримуються значенням міста, як регіонального центру, тривалим зростанням обсягів надходжень до місцевого бюджету за всіма основними статтями, ефективною політикою міської влади в напрямку управління місцевим боргом та збереженням низького рівня консолідованого боргового навантаження за очікуваного зростання його в майбутньому. Вінниця має високий рівень бюджетної забезпеченості: обсяг доходів бюджету (без урахування трансфертів) в розрахунку на одного мешканця перевищує середні показники по місцевим бюджетам та показники більшості міст України. Разом з тим, у міста є потреба у залученні додаткового фінансування, в тому числі на відновлення об’єктів міської інфраструктури та житлово-комунального господарства.

8 ключових показників соціально-економічного розвитку Вінниці в І півріччі 2018 року:
1. Обсяг реалізації промислової продукції проти відповідного періоду 2017 року зріс на 10,0% – до 14,8 млрд грн.
2. Роздрібний товарооборот в порівняльних цінах зріс на 1,7% до 3,6 млрд грн, зовнішньоторговельний оборот на 38,8% до 667,6 млн дол. США.
3. Обсяг капітальних інвестицій збільшився в 1,5 рази до 1 725,1 млн грн, прямих іноземних інвестицій – на 14,2% до 132,4 млн дол. США.
4. Обсяг виконаних будівельних робіт зріс - на 26,5%, введено в експлуатацію 53,7 тис. м2 житла, що у перерахунку на одного мешканця в 1,8 рази вище за середній показник по країні.
5. Надходження до бюджету міста зросли на 25,1% – до 2,4 млрд грн, з них доходи від відчуження майна та продажу землі - в 2,6 рази до 45,0 млн грн, податкові та неподаткові надходження на 26,5% до 1 082,0 млн грн та на 3,0% до 149,7 млн грн відповідно.
6. На видатки розвитку (капітальні видатки) спрямовано з міського бюджету кошти в сумі 387,4 млн грн, що на 14,5% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.
7. Бюджет міста виконано з профіцитом у сумі 117,2 млн грн, що у 2,2 рази перевищує показник відповідного періоду 2017 року.
8. Рівень бюджетної забезпеченості склав 3,5 тис. грн, що в 1,2 рази вище за середній показник по країні. Бюджет міста залишається бюджетом-донором, перераховуючи до державного бюджету реверсну дотацію (40,9 млн грн, проти 23,5 млн грн за відповідний період 2017 року).

Дмитро Задесенець, Директор муніципального департаменту рейтингового агентства IBI-Rating, підкреслив: «Вінниця володіє високою фінансовою спроможністю, її подальшому зростанню сприяють дії місцевої влади з розширення меж Вінниці та створення у поточному році на базі міста Вінницької міської ОТГ».

«Ми крок за кроком успішно реалізовуємо програмні заходи із залучення коштів інвесторів та нових виробництв. Для цього були створені:
- індустріальний парк «Вінницький кластер холодильного машинобудування», де вже готовий до запуску новостворений завод із виробництва холодильного обладнання;
- Вінницький індустріальний парк, залучено інвестора - компанію HEAD. Підписано Меморандум про порозуміння, згідно якого компанія має намір побудувати завод з виробництва продукції для зимових видів спорту (лижі, лижні черевики та лижні кріплення);
- існують домовленості із залучення нових інвесторів, оновлено Інвестиційний паспорт міста. Рішення IBI-Rating – підтвердження нашої роботи та є позитивним сигналом для інвесторів, як закордонних, так і вітчизняних», - прокоментував результати оновлення рейтингів Сергій Моргунов, Вінницький міський голова.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Вінниця, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua