Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості міста Одеси

27.12.2018
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу м. Одеса на рівні uaА з прогнозом «стабільний» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА+.

Такі рівні рейтингів відображають високу інвестиційну привабливість та спроможність міста розраховуватися за своїми зобов'язаннями. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців.

Підтвердження рейтингів зумовлено збереженням позитивної динаміки ключових показників соціально-економічного розвитку та бюджету, диверсифікацією господарського комплексу міста за видами економічної діяльності та низьким рівнем концентрації надходжень до бюджету за основними платниками податків, платежів, розвитком обслуговуючої, комунальної, соціальної та освітньої інфраструктури. Вплив негативних чинників на фінансову спроможність міста залишається помірним, незважаючи на введення правового режиму воєнного стану в Одеській області, збереження складної економічної ситуації в країні та продовження військового конфлікту на сході України.

Рівні рейтингів підтримуються значенням міста, як регіонального центру, помірним прямим та прийнятним консолідованим борговим навантаженням на дохідну частину бюджету, тривалим зростанням обсягів надходжень до місцевого бюджету майже за всіма основними статтями. Окрім того, Одеса має високий рівень бюджетної забезпеченості: обсяг доходів бюджету (без урахування трансфертів) в розрахунку на одного мешканця перевищує середні показники по місцевих бюджетах та показники більшості міст України. Разом з тим, у міста є потреба у залученні додаткового фінансування, в тому числі на відновлення об’єктів міської інфраструктури та житлово-комунального господарства.

8 ключових показників економіки міста Одеса у І півріччі 2018 року:
1. Надходження до бюджету міста в порівнянні з І півріччям 2017 року зросли на 18,3% – до 5,4 млрд грн., з них податкові надходження - на 19,3% до 2,9 млрд грн, неподаткові надходження - на 33,4% до 0,5 млрд грн.
2. Міський бюджет виконано з профіцитом в сумі 361,4 млн грн. На капітальні видатки спрямовано з міського бюджету кошти в сумі 818,4 млн грн, що на 7,3% більше, ніж в аналогічному періоді 2017 року.
3. Рівень бюджетної забезпеченості склав 3,4 тис. грн., що на 17,1% вище за середній показник по країні. Міський бюджет залишається бюджетом-донором, перераховуючи до державного бюджету реверсну дотацію (116,2 млн грн, проти 78,3 млн грн за відповідний період 2017 року).
4. Обсяг реалізації промислової продукції проти відповідного періоду 2017 року зріс на 8,6% – до 13,2 млрд грн.
5. Підприємствами та організаціями міста освоєно 4,6 млрд грн капітальних інвестицій, що на 17,2% більше ніж роком раніше.
6. Введено в експлуатацію 103 тис. м2 житла, що у перерахунку на 1 жителя в півтора рази перевищує відповідний показник по країні; обсяг виконаних будівельних робіт у порівнянні з І півріччям 2017 року зріс на 86,9%.
7. Роздрібний товарооборот в абсолютних цінах, проти І півріччя 2017 року зріс на 4,5% – до 16,3 млрд грн., та у перерахунку на 1 мешканця є в 2,2 рази вищим, ніж у середньому по Україні.
8. Зовнішньоторговельний оборот товарів проти І півріччя 2017 року збільшився на 15,2% та слав 824,6 млн доларів США.

Дмитро Задесенець, Директор муніципального департаменту рейтингового агентства IBI-Rating, підкреслив: «За нашими оцінками, керівництво міста проводить зважену бюджетну політику, що дозволяє підтримувати баланс платоспроможності та інвестування в розвиток Одеси».

«У нинішніх складних економічних умовах підтвердження кредитного рейтингу на інвестиційному рівні є показником стабільної позиції міста Одеси серед інших муніципалітетів України», - прокоментувала результати оновлення рейтингів Світлана Бедрега, Заступник міського голови, директор департаменту фінансів Одеської міської ради.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Одеса, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua