Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості міста Одеса

16.12.2019
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу Одеси на рівні uaА з прогнозом «стабільний» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invАА-.

Такі рівні рейтингів відображають відмінну інвестиційну привабливість та високу спроможність міста розраховуватися за своїми зобов'язаннями. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців.

При оновленні рейтингів було враховано:

1. Структуру економічного комплексу міста та динаміку ключових показників
Економіка Одеси є диверсифікованою, що знижує вплив несприятливих комерційних змін в окремих галузях на її розвиток та забезпечує стабільні надходження до бюджету міста. У І півріччі 2019 року спостерігалось подальше зростання основних показників соціально-економічного розвитку. За січень-червень 2019 року проти аналогічного періоду попереднього року зросли такі показники, як: обсяг реалізованої промислової продукції на 25,6% - до 16,6 млрд грн, обсяг введення в експлуатацію житла у 2,3 рази – до 237,0 тис. м?, роздрібний товарооборот на 22,1% - до 19,9 млрд грн, зовнішньоторговельний оборот на 13% - до майже 1 млрд дол. США. Більшість показників в перерахунку на душу населення співставні або перевищують середні данні по країні.

2. Конкурентні переваги та недоліки у порівнянні з іншими містами країни
Одеса є одним з найбільших логістичних хабів України. Місто має значну кількість навчальних закладів за різними профілями та розвинену обслуговуючу, комунальну й соціальну інфраструктуру. Значна кількість діючих підприємств, статус одного з найбільших туристичних центрів країни та понад 1 млн осіб населення забезпечує високий внутрішній попит на товари та послуги, а також створює добре підґрунтя для подальшого розвитку виробничого сектору та транспортної галузі. При цьому, вартість трудових ресурсів є нижчою, у порівнянні зі столицею. Активні дії із залучення локальних та іноземних інвестицій, а також політика максимальної прозорості по відношенню до бізнесу з боку місцевої влади, позитивно впливає на інвестиційний клімат в регіоні, а також на економічний, кадровий та соціальний потенціал міста. У Одесі локалізовані ключові органи державної влади регіону.

3. Ефективність фінансової політики та показники бюджету
За січень-червень 2019 року загальні надходження до бюджету міста Одеси склали 5,6 млрд грн та на 4% перевищили показник відповідного періоду минулого року, при цьому обсяг власних доходів зріс на 10,9%. За показником бюджетної забезпеченості м. Одеса продовжує випереджати середній показник по країні. За результатами І півріччя 2019 року бюджет міста був виконаний з профіцитом в сумі 279,7 млн грн.

4. Чутливість бюджету та економіки міста до впливу негативних чинників
Модернізація об’єктів інфраструктури, транспорту та житлово-комунального господарства потребує залучення додаткового фінансування. При цьому, місто обслуговує фінансові зобов’язання відповідно до умов договорів. За результатами І півріччя 2019 року обсяг фінансових зобов‘язань Одеської міської ради зменшився на 60,7 млн грн, або на 5,0% та станом на 01.07.2019 р. становив 1,2 млрд грн. Прогнозний показник консолідованого боргового навантаження на доходи бюджету міста у 2019 році (42%) відповідає прийнятному рівню. Враховуючи довгостроковість більшості кредитів та зручний графік сплати відсотків, їх обслуговування не чинитиме значного тиску на дохідну частину бюджету, принаймні, при існуючих обсягах надходжень. На думку агентства, вплив негативних чинників на економіку та фінансову спроможність міста залишається помірним – економічний комплекс міста наразі є достатньо диверсифікованим та в достатній мірі адаптувався до ризиків, що виникли у зв’язку з військовим конфліктом на сході України та введенням торгових обмежень між Україною та РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Одеса, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua