Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «БМ БАНК» на рівні uaBBB+

14.03.2017
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «БМ БАНК» на рівні uaBBB+, прогноз «у розвитку». Рейтинг депозитів підтверджено на рівні «4+» (висока надійність).

АТ «БМ БАНК» було зареєстровано в грудні 2005 року. Основним акціонером банківської установи виступає російський банк Акціонерне товариство «БМ-Банк», частка якого в статутному капіталі становить 99,99%. Інша частка акцій належить «БМ Холдинг АГ» (Швейцарія). Головний офіс АТ «БМ БАНК» розташований за адресою: м Київ, бульвар Тараса Шевченка, 37/122. Станом на початок поточного року банк був представлений 17 відділеннями в 14 областях України. Клієнтська база банку нараховує понад 37 тис. клієнтів, в тому числі 33,1 тис. фізичних осіб та 2,6 тис. підприємств.

Однією з головних подій в діяльності АТ «БМ БАНК» в минулому році було збільшення статутного капіталу – завдяки додатковим внескам акціонеру статутний капітал було збільшено з 1,63 млрд. грн. до 3,28 млрд. грн. В свою чергу, враховуючи суттєві збитки минулих років, регулятивний капітал банку станом на початок 2017 року становив 679,6 млн. грн. Адекватність капіталу є достатньою – фактичне значення нормативу Н2 більше ніж утричі перевищує граничне значення, що встановлено регулятором. Нормативи ліквідності протягом аналізованого періоду виконувалися з достатнім запасом, щоб нівелювати поточні ризики ліквідності. Формування значних резервів під активні операції протягом останніх декілька років, а також отримання від’ємного результату від торговельних операцій, зумовлює отримання значних збитків АТ «БМ БАНК». Так, за підсумками 2016 року від’ємний фінансовий результат банку становив 1,76 млрд. грн.

Рейтинги банку підтримуються прийнятними показниками капіталізації, доброю диверсифікацією клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, а також високими показниками ліквідності. Разом з цим зберігається чутливість банку до кредитного та валютного ризиків, що зумовлено концентрацією клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками та суттєвою питомою вагою кредитів в іноземній валюті, виданих позичальникам, у яких відсутні джерела валютної виручки. Також Рейтингове агентство зазначає суттєвий збиток минулих років, низькі показники ефективності діяльності, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БМ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2014-2016 рр., планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.


Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua