Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «УПСК»

28.03.2024
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно-страхова компанія» на рівні uaAA, прогноз «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПрАТ «УПСК» працює на ринку страхування з 1992 року. Мажоритарним акціонером і Головою наглядової ради виступає Михайлов Олександр Михайлович. Страховик є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та має 60 ліцензій на здійснення страхової діяльності (21 видів добровільного страхування, 39 видів – обов'язкового страхування). Незважаючи на високу конкуренцію на страховому ринку України, ПрАТ «УПСК» демонструє відносно стабільні позиції серед понад 100 учасників страхового ринку (non-life), входячи в ТОП 25 лідерів ринку за основними показниками: обсягом страхових резервів, активів, власного капіталу, залучених премій та здійснених виплат. Страховик має досить розвинену регіональну мережу, яка представлена в більшості областях України.

До позитивних факторів діяльності страховика слід віднести суттєвий запас активів, якими можуть бути представлені страхові резерви. Причому структура активів, якими представлені страхові резерви, оцінюється як добра. Додатково слід зазначити, що диверсифікація банківських вкладів у розрізі банківських установ (у тому числі державних) є доброю, вказаним банкам присвоєно кредитні рейтинги, які відповідають високому або найвищому інвестиційному рівню за національною рейтинговою шкалою.

За підсумками 2023 року ПрАТ «УПСК» залучило страхові платежі на загальну суму 476,1 млн грн, що на 2% більше за результат 2022 року. Крім того, завдяки зростання інших операційних доходів, у вигляді сум що повертаються з технічних резервів та нарощенню доходів від фінансової діяльності (за рахунок збільшення строкових коштів на банківських рахунках) обсяг загальних доходів дещо перевищував показник 2022 року. У свою чергу формування додаткових страхових резервів у значному обсязі (майже 180,9 млн грн за 2023 рік) зумовило певне зниження показників ефективності діяльності ПрАТ «УПСК». Так, за підсумками 2023 року комбінований коефіцієнт збитковості становив 102,8%, а чистий прибуток за цей період склав 5,7 млн грн (проти прибутку у сумі 57,2 млн грн за 2022 рік).

Підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПрАТ «УПСК» обумовлено входженням компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, прийнятною диверсифікацією страхового портфеля, високою якістю та достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає чутливість фінансової системи України до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку рф, а також погіршенням умов діяльності та невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки. Разом з цим, слід зазначити добру якість операцій з перестрахування ризиків, наявність широкої клієнтської бази, а також добре розвинені канали продажів, що сприяє утриманню вагомої частки на ринку страхування.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «УПСК», у тому числі: фінансова звітність за 2021-2023 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua