Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА» на рівні uaBBB

05.04.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА» на рівні uaВВВ, прогноз рейтингу «негативний». Кредитний рейтинг збережено в Контрольному списку.

ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА» надає послуги на страховому ринку з березня 1995 року. Свою діяльність страховик здійснює на підставі 21 ліцензії – 8 обов'язкових і 13 добровільних видів страхування. Регіональна мережа представлена Головним офісом в м. Полтава, а також 15 територіальними підрозділами (філії, представництва, точки продажу) в 15 областях України. За підсумками 9 місяців 2017 року ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА» займало такі позиції серед понад 250 учасників ринку страхування (non-life): активи – 32 місце; власний капітал – 26 місце; валові страхові премії – 36 місце; валові страхові виплати – 34 місце; страхові резерви – 38 місце.

За підсумками 2017 року страховиком було залучено страхові премії на загальну суму понад 85 млн. грн., що на третину поступається показнику 2016 року та обумовлено зменшенням надходжень за договорами страхування майна та вогневих ризиків; в свою чергу, в минулому році спостерігалось нарощення премій з надання послуг медичного страхування та ОСЦПВ. За підсумками минулого року страховиком було здійснено страхові виплати на загальну суму майже 39 млн. грн. (+10% порівняно з 2016 роком). За підсумками минулого року прибуток від основної діяльності страховика склав 1 млн. грн. (проти збитку 1,5 млн. грн. за 2016 рік). В свою чергу, чистий прибуток ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА» за вказаний період становив 144,6 тис. грн. (243,6 тис. грн. – за 2016 рік).

Підтвердження кредитного рейтингу обумовлено достатніми показниками капіталізації, прийнятною диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви, а також достатніми показниками платоспроможності – станом на 01.01.2018 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний у понад 3,5 рази. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає невисоку диверсифікацію страхового портфеля за видами страхування, високе значення комбінованого показника збитковості, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору. Збереження рейтингу в Контрольному списку обумовлено чутливістю страхової компанії до пруденційних ризиків з огляду на прийняття розпоряджень Нацкомфінпослуг про анулювання ліцензій на провадження страхової діяльності (наразі оскаржується страховиком у судовому порядку).

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент 
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating (044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua