Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «ПРОМИСЛОВО-ФІНАНСОВИЙ БАНК» на рівні uaА- зі зміною прогнозу

13.09.2017
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про перегляд прогнозу кредитного рейтингу ПАТ «ПФБ» зі «стабільного» на «у розвитку». При цьому, кредитний рейтинг Банківської установи підтверджено на рівні uaА-. Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «4» (висока надійність).

Перегляд прогнозу зумовлений очікуваною реструктуризацією Банківської установи за спрощеною процедурою відповідно до Постанови НБУ №48 (від 08.06.2017 р.) та ЗУ N 1985-VIII (від 23.03.2017 р.). Дане рішення має бути ухвалено Загальними зборами акціонерів ПАТ «ПФБ» 15 вересня 2017 року. При цьому, за даними проміжної фінансової звітності, Банк має високі показники ліквідності і капіталізації, що дозволяє йому розрахуватись з вкладниками та іншими клієнтами без залучення додаткового фінансування.

ПАТ «ПФБ» працює на фінансовому ринку країни з 1997 року і належить до невеликих банківських установ. На поточний момент Банк представлений в Полтавській (м. Кременчук) та Київській областях, а його клієнтська база нараховує близько 6 тис. клієнтів (переважно фізичні особи). У І півріччі 2017 року було збільшено капітал Банківської установи. За підсумками реалізації додаткової емісії акцій структура контролюючих власників акціонерів змін не зазнала. На поточний момент бенефіціарами Банку є 2 фізичні особи (Матицин В.М. та Матицина Т.Ю.). Згідно з даними фінансової звітності на початок липня 2017 року регулятивний капітал Банку склав 225,7 млн грн (значення нормативу Н2 = 76,65%), балансовий капітал – 236,9 млн грн. Якість активів і ресурсної бази є задовільною. Доходи Банківської установи за підсумками січня-червня 2017 року відповідали їх рівню у відповідному періоді минулого року. Підсумковий фінансовий результат в зазначеному періоді склав 6,8 млн грн, а його скорочення (на 45% у порівнянні з січнем-червнем 2016 року) було пов’язане передусім із ревізією якості активів, зростанням обсягу адміністративних витрат, а також зі зменшенням доходу від торговельних операцій.

Рейтинги Банку підтримуються високими показниками ліквідності та операційної ефективності установи на фоні достатнього рівня його підтримки з боку власників. Крім того, якість активів зберігається на достатньому рівні (питома вага простроченої та негативно-класифікованої заборгованості в кредитному портфелі незначна, істотний обсяг коштів розміщено в високоліквідні активи з фіксованою прибутковістю). У той же час, зберігається залежність ПАТ «ПФБ» від ключових контрагентів (концентрації як у ресурсній базі, так і в активах), а відносно слабка ринкова позиція та обмежений рівень диверсифікації діяльності посилює чутливість Банку до змін операційного середовища. Також на рейтинги ПАТ «ПФБ» зберігає вплив складна ситуація в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і компаній реального сектору й негативно впливає на рівень довіри до банківських установ. Крім того, на думку рейтингового агентства, на етапі реорганізації Банківська установа наражатиметься на додаткові операційні, пруденційні та фінансові ризики.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ПФБ», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та І півріччя 2017 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресс-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua