Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «НАСК «ОРАНТА»

17.11.2023
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA з прогнозом «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПАТ «НАСК «ОРАНТА» є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. У 1993 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», засновником якого, з боку Держави, виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна України продав інвесторам останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Наразі бенефіціарним власником страхової компанії виступає Олександр Ярославський, власник групи DCH. На думку Рейтингового агентства приєднання страхової компанії до однієї з найбільших українських бізнес-груп створює надійну основу та додаткові можливості для подальшого розвитку ПАТ «НАСК «ОРАНТА».

Свою діяльність страховик здійснює на підставі 32 ліцензій – 14 обов’язкових і 18 добровільних видів страхування. За підсумками 9 місяців 2023 року ПАТ «НАСК «ОРАНТА» займало такі позиції серед 111 учасників ринку страхування (non-life): власний капітал – 13 місце; обсяг активів та сформовані страхові резерви – 16 місце, а також 11 позиція – за обсягом чистих зароблених премій та здійснених страхових виплат. Також страхова компанія стабільно посідає лідируючі позиції за обсягом страхових премій з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Незважаючи на тривалі військові дії на території України, ПАТ «НАСК «ОРАНТА» демонструє високі показники ефективності діяльності, що сприяє нарощенню нерозподіленого прибутку. Так, за підсумками 9 місяців 2023 року ПАТ «НАСК «ОРАНТА» отримала 61,7 млн грн чистого прибутку, чому зокрема сприяли вагомі результати від фінансової (86,8 млн грн) та основної діяльності (20,5 млн грн). Завдяки скороченню обсягу операційних витрат значення комбінованого показника збитковості скоротилось та за підсумками 9 місяців 2023 року становило 93,9%, що на 2,9 в.п. менше за показник аналогічного періоду минулого року. Разом з цим показники ефективності діяльності залишаються під тиском значних операційних витрат та високої концентрації страхового портфеля за видами страхування.

Підтвердження довгострокового кредитного рейтингу обумовлено збереженням високих показників платоспроможності, міцними ринковими позиціями, наявністю добре розвинених каналів продажу, що сприяє позитивній динаміці надходжень страхових платежів. Додатково слід зазначити прийнятну диверсифікацію та якість активів, якими представлені страхові резерви, а також покращення показників ефективності діяльності, що сприяло нарощенню нерозподіленого прибутку. У свою чергу, IBI-Rating зазначає високу концентрацію страхового портфеля за видами страхування, а також чутливість фінансової системи до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ, а також погіршенням умов діяльності та невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 9 місяців 2023 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua