Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA–

23.06.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA– з прогнозом рейтингу «стабільний».

Підтвердження кредитного рейтингу обумовлено міцними ринковими позиціями, наявністю добре розвинених каналів продажу, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів, достатніми показниками платоспроможності (станом на 01.04.2018 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний майже удвічі), а також достатнім рівнем диверсифікації та якості активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, IBI-Rating зазначає значний обсяг збитків минулих років, що зменшує рівень капіталізації; високе значення комбінованого показника збитковості, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору.

ПАТ «НАСК «ОРАНТА» є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. У 1993 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», засновником якого, з боку Держави, виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна України продав інвесторові останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Станом на 01.04.2018 р. акціонерами ПАТ «НАСК «ОРАНТА», які мають понад 10% акцій, виступають АТ «БТА Банк» (Казахстан) (35,17% акцій), а також компанія, що зареєстрована в республіці Кіпр – БЕКВУД ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД (13,74%).

Свою діяльність страховик здійснює на підставі 33 ліцензій – 15 обов’язкових і 18 добровільних видів страхування. За підсумками 2017 року ПАТ «НАСК «ОРАНТА» займало такі позиції серед 271 учаснику ринку страхування (non-life): активи – 12 місце; власний капітал – 15 місце; страхові резерви та виплати – 10 місце; страхові премії – 14 місце. Крім того ПАТ «НАСК «ОРАНТА» стабільно посідає першу позицію за обсягом страхових премій з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В аналізованому періоді результат від основної діяльності страховика залишався від’ємним, що було обумовлено зростанням збитковості автострахування, значними витратами у вигляді комісійних страховим агентам, а також витратами на формування резервів сумнівних боргів. Чистий збиток ПАТ «НАСК «ОРАНТА» за підсумками 2017 року та І кварталу 2018 року склав 4,6 млн грн та 32,4 млн грн відповідно.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 3 місяці 2018 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua