Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» та підвищило рейтинг надійності банківських вкладів

12.12.2017
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA з прогнозом «позитивний». Також було підвищено рейтинг надійності банківських вкладів до рівня «5+» (відмінна надійність).

ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зареєстровано Національним банком України в жовтні 2006 року. Акціонером Банку є іноземна компанія АТ «АЛТИНБАШ ХОЛДІНГ АНОНІМ ШІРКЕТІ» (Туреччина). У рамках планової довгострокової програми розвитку в І кварталі поточного року акціонер здійснив збільшення статутного капіталу на 40 млн грн. Крім цього, у травні 2017 року було зареєстровано збільшення статутного капіталу ще на 28,5 млн грн. шляхом підвищення номінальної вартості акцій банку за рахунок прибутку, отриманого в 2016 році. Таким чином, станом на початок жовтня поточного року зареєстрований статутний капітал склав майже 205 млн грн.

ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» відноситься до групи банків іноземних банківських груп відповідно до критеріїв розподілу банків на групи на 2017 рік. Станом на початок жовтня поточного року серед 88 платоспроможних банків банк посідав 50 позицію за розміром активів, 56 – за розміром коштів населення, 41 – за розміром коштів юридичних осіб, 49 – за обсягом балансового капіталу, а також 31 місце – за розміром фінансового результату. Чистий прибуток банківської установи за підсумками січня-вересня 2017 року склав 29,5 млн грн, що на 35% перевищує фінансовий результат аналогічного періоду минулого року.

Підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» з позитивним прогнозом та підвищення рейтингу банківських вкладів обумовлено покращенням основних показників діяльності банківської установи, збереженням високих показників ліквідності та капіталізації фінансової установи, а також входженням банку до складу турецької фінансово-промислової групи Altinbas, яка спеціалізується на дорогоцінних металах, енергетиці, логістиці, фінансах, нерухомості та освіті. Банк демонструє прибуткову діяльність та достатні показники ефективності діяльності. В той же час, зберігається концентрація ресурсної бази та кредитного портфеля за основними контрагентами, що підвищує чутливість установи до ризику ліквідності та кредитного ризику. Також на рейтинги банківської установи впливає збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 9 місяців 2017 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua