Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA та змінило прогноз рейтингу на «позитивний»

19.06.2017
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA зі зміною прогнозу на «позитивний». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5» (відмінна надійність).

ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зареєстровано Національним банком України в жовтні 2006 року. Акціонером Банку є іноземна компанія АТ «АЛТИНБАШ ХОЛДІНГ АНОНІМ ШІРКЕТІ» (Туреччина). В рамках планової довгострокової програми розвитку в І кварталі поточного року акціонер здійснив збільшення статутного капіталу на 40 млн. грн. Крім цього вже у травні 2017 року було зареєстровано збільшення статутного капіталу ще на 28,5 млн. грн. Таким чином, станом на початок червня поточного року зареєстрований статутний капітал склав майже 205 млн. грн.

ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» віднесено до ІІ групи банків; станом на початок квітня 2017 року серед 90 платоспроможних банків банк посідав 52 позицію за розміром активів, 62 – за розміром коштів населення, 48 – розміром балансового капіталу, а також 32 місце – за розміром прибутку. Прибуток банку за підсумками минулого року та 3 місяців 2017 року склав 28,4 млн. грн. та 8,5 млн. грн. відповідно.

Підтвердження рейтингів ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» та зміна прогнозу кредитного рейтингу на «позитивний» обумовлено покращенням основних показників діяльності банківської установи, збереженням високих показників ліквідності та капіталізації фінансової установи, а також входженням банку до складу турецької фінансово-промислової групи Altinbas, яка спеціалізується на дорогоцінних металах, енергетиці, логістиці, фінансах, нерухомості та освіті. Банк демонструє прибуткову діяльність та достатні показники ефективності діяльності. В той же час, зберігається концентрація ресурсної бази та кредитного портфеля за основними контрагентами, що підвищує чутливість установи до ризику ліквідності та кредитного ризику. Також на рейтинги банківської установи впливає збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 3 місяців 2017 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua