Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «БАНК 3/4» на рівні uaA– зі «стабільним» прогнозом

27.09.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «БАНК 3/4» на рівні uaA– зі «стабільним» прогнозом. Рейтинг депозитів підтверджено на рівні «4+» (висока надійність).

ПАТ «БАНК 3/4» працює на фінансовому ринку з 2008 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Єдиним акціонером банку виступає Іщенко В.А. (Голова Правління). Наприкінці травня 2017 року було проведено державну реєстрацію нової редакції Статуту банку у зв’язку зі збільшенням статутного капіталу до розміру 403,2 млн грн за рахунок збільшення номінальної вартості акцій. У свою чергу, регулятивний капітал банку станом на початок липня 2018 року складав 483,2 млн грн, відповідно, показники капіталізації з суттєвим запасом перевищують мінімально необхідний рівень згідно вимог чинного законодавства. Діяльність ПАТ «БАНК 3/4» протягом останніх років була прибутковою, а показники ефективності зберігались на високому рівні, незважаючи на доволі суттєвий обсяг адміністративних витрат. Так, за підсумками січня-червня поточного року чистий операційний дохід банку становив майже 160 млн грн, а чистий прибуток склав 28,6 млн грн (60 млн грн – за минулий рік).

Підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «БАНК 3/4» обумовлено високими показниками капіталізації, ліквідності та ефективності основної діяльності при збереженні незначного рівня проблемної заборгованості в структурі робочих активів. У той же час, Рейтингове агентство відзначає збереження концентрації кредитного портфеля, а також ресурсної бази в розрізі ключових контрагентів. На рейтинги банківської установи також впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БАНК 3/4», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2015-2017 рр. та І півріччя 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua