Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «БАНК ФОРВАРД» на рівні uaA-, а також рейтинг депозитів на рівні 5+ (відмінна надійність)

26.09.2017
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «БАНК ФОРВАРД» на рівні uaA-, прогноз «стабільний». Рейтинг депозитів підтверджено на рівні 5+ (відмінна надійність).

ПАТ «БАНК ФОРВАРД» здійснює свою діяльність з 2005 року. Особливу увагу Банк приділяє сегментам споживчого кредитування, картковим продуктам та депозитним програмам для населення України. Клієнтська база станом на початок липня 2017 року налічує майже 450 тис. осіб. У березні поточного року Національним банком України було узгоджено зміни до Статуту ПАТ «БАНК ФОРВАРД» у новій редакції та зареєстровано збільшення статутного капіталу до 540,7 млн грн. Банк активно розвиває надання послуг клієнтам за допомогою Інтернет-банкінгу та точок полегшеного типу. Регіональна мережа Банку покриває усі населенні пункти з населенням більше 50 тис. та являє собою 20 відділень, 47 міні-офісів та інтернет-банк.

ПАТ «БАНК ФОРВАРД» вчасно та в повному обсязі виконує свої зобов’язання перед кредиторами. Обсяг високоліквідних активів перебуває на достатньому рівні, а їх якість залишається доброю. Фактичні значення нормативів ліквідності у декілька разів перевищують мінімально необхідні; активи та пасиви Банку збалансовані за строками до погашення належним чином. Діяльність ПАТ «БАНК ФОРВАРД» у І півріччі 2017 року була збитковою, насамперед, через формування значного обсягу резервів під активні операції – понад 250 млн грн. Від’ємний фінансовий результат за січень-червень поточного року склав 185,3 млн грн. В свою чергу, слід зазначити стабільну динаміку чистого операційного доходу та прийнятний рівень адміністративних витрат, що говорить про можливість виходу на прибуткову діяльність найближчим часом.

Підтвердження рейтингів ПАТ «БАНК ФОРВАРД» обумовлено високими показниками ліквідності, диверсифікацією кредитного та депозитного портфелів за основними контрагентами, а також, фінансовою підтримкою з боку власника Банку у вигляді внесків до статутного капіталу та довгострокових кредитів. В свою чергу, слід зазначити, що Банк надає послуги у високо ризикованому сегменті споживчого кредитування, що в умовах зниження реальних доходів населення підвищує уразливість до кредитного ризику. Також Рейтингове агентство зазначає збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БАНК ФОРВАРД», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та І півріччя 2017 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua