Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «ЗЕРНОПРОМ АГРО» на рівні uaBBB–

05.10.2022
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «ЗЕРНОПРОМ АГРО» серії A на рівні uaBBB–, прогноз «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку.

Діяльність ТОВ «ЗЕРНОПРОМ АГРО» (Житомирська область) орієнтована на приймання, зберігання та відвантаження зернових та олійних культур. Відповідно має місце сезонність діяльності емітента та залежність від стану сільськогосподарської галузі, якій притаманна висока чутливість до впливу природно-кліматичних умов, державного регулювання та коливань цін на продукцію. У аналізованому періоді виручка Емітента зросла насамперед внаслідок збільшення доходів від послуг елеватора, а також від реалізації товарів. Як наслідок, чистий дохід Емітента за І півріччя 2022 року зріс більше, ніж удвічі, порівняно з аналогічним періодом минулого року, та становив 13,1 млн грн. У свою чергу, підсумком діяльності ТОВ «ЗЕРНОПРОМ АГРО» за січень-червень поточного року став чистий збиток у розмірі 3,8 млн грн, що зумовило скорочення власного капіталу установи до 403,4 млн грн.

Облігації номінальною вартістю 40 млн грн з погашенням у 2029 році випущено для здійснення будівництва другої черги елеватору із монтажем сушарки шахтного типу та для фінансування поточної діяльності підприємства. Рішення про розміщення облігацій серії А без здійснення публічної пропозиції прийнято 30.04.2020 р. рішенням учасників Емітента.

Підтвердження кредитного рейтингу з негативним прогнозом та збереженням в Контрольному списку обумовлено нестабільністю результатів фінансово-господарської діяльності та збитковою діяльністю за підсумками І півріччя 2022 року, тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ, погіршенням умов діяльності та невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки. Враховуючи від’ємний фінансовий результат та розміщення облігацій у повному обсязі, рівень боргового навантаження ТОВ «ЗЕРНОПРОМ АГРО» оцінюється високий. При цьому, враховуючи сезонність діяльності елеватора, спроможність Емітента виконувати зобов’язання щодо сплати відсотків буде значною мірою залежати від спроможності управляти ліквідністю.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «ЗЕРНОПРОМ АГРО», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та І півріччя 2022 року, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua