Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ»

12.12.2023
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» серії A на рівні uaBBB–, прогноз «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Збереження рейтингу у Контрольному списку з негативним прогнозом обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

Облігації номінальною вартістю 70 млн грн з погашенням у 2029 році випущено для здійснення будівництва другої черги елеватору зі збільшеним об’ємом сховища для зернових культур та для фінансування поточної діяльності підприємства. Рішення про розміщення облігацій серії А без здійснення публічної пропозиції прийнято 01.10.2020 р. рішенням учасників Емітента.

Діяльність ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» орієнтована на приймання, зберігання та відвантаження зернових культур. Відповідно діяльність Емітента має певну сезонність, пов’язану зі збором врожаю зернових, що зумовлює збитковість операційної діяльності. Підсумком діяльності ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» за 9 місяців 2023 року був чистий збиток, розмір якого становив 81,9 млн грн. У свою чергу, приймаючи до уваги суттєве нарощення залишків грошових коштів в аналізованому періоді, чистий борг Емітента набув від’ємного значення та становив (-)25,6 млн грн. Втім зважаючи на сезонність діяльності елеватора, накопичення грошових ресурсів може мати тимчасовий характер. Враховуючи ці фактори, станом на початок жовтня 2023 року боргове навантаження не є високим, але спроможність ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» виконувати зобов’язання щодо сплати відсотків буде значною мірою залежати від фінансових результатів та спроможності управляти ліквідністю.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 9 міс. 2023 року, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua