Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» на рівні uaBBB- зі зміною прогнозу на «негативний»

21.12.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» серії A на рівні uaBBB- зі зміною прогнозу на «негативний».

Облігації номінальною вартістю 70 млн грн з погашенням у 2029 році випущено для здійснення будівництва другої черги елеватору зі збільшеним об’ємом сховища для зернових культур та для фінансування поточної діяльності підприємства. Рішення про розміщення облігацій серії А без здійснення публічної пропозиції прийнято 01.10.2020 р. рішенням учасників Емітента.

Діяльність ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» орієнтована на приймання, зберігання та відвантаження зернових культур. Відповідно діяльність Емітента має певну сезонність, пов’язану зі збором врожаю зернових, що зумовлює збитковість операційної діяльності. Підсумком діяльності ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» за 9 місяців 2021 року був чистий збиток, розмір якого становив 42,1 млн грн.

Враховуючи те, що співвідношення боргу (номінальний обсяг випуску облігацій) та показника EBITDA (розрахованого за вересень 2020-вересень 2021 року) становить 25х, рівень боргового навантаження ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ» оцінюється як дуже високий. До того ж, приймаючи до уваги сезонність діяльності елеватора, спроможність Емітента виконувати зобов’язання щодо сплати відсотків буде значною мірою залежати від спроможності управляти ліквідністю.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СПЕЦАГРОПРОЕКТ», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 9 міс. 2021 року, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua