Друк

ІBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «РУШ» на рівні uaA+

07.04.2023
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «РУШ» серій G, H на рівні uaA+, зі зміною прогнозу на «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

Метою випуску облігацій серій G, H на загальну суму 500 млн грн визначено: здійснення капітальних та поточних ремонтів нових та існуючих магазинів, закупівлю торгівельного обладнання, закупівля техніки, придбання нематеріальних активів, закупівля охоронного обладнання, залучення та навчання персоналу. Термін погашення облігацій: лютий-березень 2027 року.

ТОВ «РУШ» працює на рину з 2002 року та представляє мережу магазинів «лінія магазинів EVA», яка задовольняє потреби населення України у придбанні косметики, парфумерії, засобів особистої гігієни, побутової хімії, товарів по догляду за дитиною, біжутерії, аксесуарів та ін. Незважаючи на погіршення умов діяльності під час військового стану, ТОВ «РУШ» залишається лідером за роздрібним товарообігом та кількістю магазинів серед спеціалізованих мереж формату «drogerie». Станом на кінець 2022 року торговельна мережа компанії налічувала понад 970 магазинів в обласних центрах України і великих містах.

Наявність розвинутої торговельної мережі сприяє утриманню позитивного фінансового результату ТОВ «РУШ». Чистий дохід ТОВ «РУШ» за підсумками 2022 року склав 15,7 млрд грн, що на 7,7% менше за результат 2021 року. Підсумком діяльності за результатами 2022 року став чистий прибуток у розмірі 713,8 млн грн (+9,6% порівняно з 2021 роком). Відповідно нерозподілений прибуток Емітента станом на кінець 2022 року становив 3,2 млрд грн. Враховуючи фінансові результати діяльності Установи за 2022 рік та вагомий запас високоліквідних активів, рівень боргового навантаження ТОВ «РУШ» утримується на низькому рівні.

Підтвердження кредитного рейтингу облігацій ТОВ «РУШ» зі зміною прогнозу обумовлено утриманням провідних позиції Емітента в сегменті «drogerie», покращенням показників ефективності діяльності, наявністю у компанії розвинутої торгівельної мережі, високим рівнем капіталізації, низьким рівнем боргового навантаження, а також наявністю додаткових ресурсів у вигляді невикористаних кредитних ліній. У той же час, Рейтингове агентство враховує чутливість до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «РУШ», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр., довідкова інформація про діяльність Емітента, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua