Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» на рівні uaA

29.03.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» серій A-E на рівні uaA, з прогнозом «у розвитку».

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» входить до числа найбільших вітчизняних виробників фармацевтичної продукції та виготовляє більше 400 препаратів в таких формах як: таблетки, ампули, карпули, капсули, гелі, мазі, креми, аерозолі, спреї, сиропи, розчини, порошки тощо. Експорт продукції здійснюється у понад 20 країн світу. Виробництво та реалізація лікарських засобів залежить від державного регулювання, насамперед, ліцензування діяльності.

Рішення про відкрите розміщення відсоткових облігацій серій А-E (на загальну суму 300 млн грн) було прийнято Загальними зборами учасників Емітента 22.06.2015 р. Цілями залучення коштів від розміщення облігацій є: придбання прав користування об'єктами інтелектуальної власності, пов’язаних з організацією виробництва лікарських засобів; придбання сировини для фармацевтичного виробництва; фінансування витрат, спрямованих на будівництво та облаштування нового цеху і модернізацію існуючих виробничих приміщень та обладнання.

Чистий дохід ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» за підсумками 2020 року склав 2,33 млрд грн, що на 13% більше, ніж за попередній рік. У поквартальному розрізі чистий дохід демонстрував постійну зростаючу динаміку. В свою чергу, обсяг інших операційних витрат у минулому році становили понад 120 млн грн, що утричі перевищило відповідні витрати 2019 року, та обумовлено переважно суттєвим негативним результатом від курсової різниці та формуванням додаткових резервів під безнадійну заборгованість. Чистий збиток Емітента за 2020 рік склав 36,49 млн грн, проти 110,57 млн грн чистого прибутку за попередній рік. Враховуючи послаблення курсу гривні у 2020 році, спостерігалось зростання обсягу чистого боргу ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я». Разом з цим, слід зазначити, що більшість зобов’язань є довгостроковими, що частково знижує ризики ліквідності. Додатково чутливість Емітента до валютного ризику пом’якшується наявністю експортної виручки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр., довідкова інформація про діяльність ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua