Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД»

29.01.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» серії А на рівні uaВВВ, прогноз «стабільний».

Зберігається залежність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» від державного регулювання, оскільки діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами та їхнього імпорту підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками зумовлює стійку ринкову позицію Емітента. Так, протягом останніх років СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» займає друге місце за обсягами поставок лікарських засобів у аптечні мережі. При цьому значний обсяг операцій з імпорту лікарських засобів та наявність валютних боргових зобов’язань зумовлюють чутливість Емітента до валютного ризику.

За результатами 9 міс. 2017 року СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» наростило обсяги реалізації лікарських засобів як у натуральному, так і у грошовому вимірі. Чистый доход збільшився, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, на 29% – до 14 636,5 млн грн. Прибуток від операційної діяльності зріс на 24% і склав 353,7 млн грн. Діяльність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» була прибутковою – чистий прибуток за результатами 9 міс. 2017 року склав 131,5 млн грн. Обсяг нерозподіленого прибутку збільшився до 1 327,9 млн грн. на 30.09.2017 р. Частка власного капіталу у структурі джерел фінансування Емітента становила 23%. Зростання обсягу боргових зобов’язань СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» за січень-вересень 2017 року зумовило посилення боргового навантаження, проте його рівень оцінюється як помірний.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 9 міс. 2017 року, довідкова інформація про діяльність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua