Друк

ІBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ»

29.03.2024
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» серії G на рівні uaA, з прогнозом «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПТК ТОВ «АГРОМАТ» здійснює свою діяльність з 1993 року та наразі посідає провідні позиції в сегменті роздрібних продажів керамічної плитки, сантехнічних виробів та інших супутніх товарів. Учасниками емітента виступають п’ять фізичних осіб – резидентів України. Компанія має власну мережу з 32 магазинів (+6 магазинів за минулий рік), а також широку дилерську регіональну мережу не тільки у більшості обласних центрів, але і в десятках середніх та малих міст України.

За підсумками 2023 року обсяг реалізації товарів у кількісному вимірі збільшився на 7% у порівняні з 2022 роком. Найбільша частка реалізованої продукції була відведена керамічним плиткам – 92%, що становить 5,6 млн кв. м, інші категорії, а саме фризи та сантехнічні вироби займали 4% та 5% відповідно у структурі продажів. Чистий дохід Емітента за підсумками 2023 року склав 3,1 млрд грн, що на 46% більше за результат 2022 року та зумовлено поступовим відновленням розвитку будівельної галузі та економічної активності в країні. Фінансовий результат ПТК ТОВ «АГРОМАТ» до оподаткування на кінець 2023 року збільшився до 140,3 млн грн (проти 85,2 млн грн за 2022 рік). Прибуткова діяльність дозволила наростити нерозподілений прибуток, який станом на початок січня поточного року становив 960,3 млн грн.

Рішення про розміщення облігацій серії G на суму 100 млн грн із здійсненням публічної пропозиції було прийнято загальними зборами учасників емітента згідно з Протоколом №1051 від 01.06.2021 р. Строк погашення облігацій – з 25.09.2024 р. по 27.09.2024 р. Напрями використання залучених коштів – організація роботи нових магазинів та збільшення товарних запасів.

Підтверджений рівень кредитного рейтингу облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» обумовлений утриманням провідних позиції Емітента в сегменті роздрібних продажів керамічної плитки та сантехнічних виробів, покращенням показників ефективності та прибутковою діяльністю протягом аналізованого періоду, прийнятним рівнем боргового навантаження, наявністю у компанії власних магазинів та розгалуженої дилерської мережі по всій країні, високим рівнем капіталізації, а також наявністю додаткових ресурсів у вигляді невикористаних кредитних ліній. У той же час, Рейтингове агентство враховує наявність значного обсягу імпортних операцій, що підвищує чутливість емітента до валютного ризику, а також чутливість до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПТК ТОВ «АГРОМАТ», в тому числі: фінансова звітність за 2021-2023 рр., інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua