Друк

ІBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» на рівні uaA

21.09.2022
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» серії G на рівні uaA, з прогнозом «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Збереження рейтингу у Контрольному списку з негативним прогнозом обумовлено військовим станом, який запроваджено у зв’язку з початком війни Росії проти України, а також активними воєнними діями на території України, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПТК ТОВ «АГРОМАТ» здійснює свою діяльність з 1993 року та наразі посідає провідні позиції в сегменті роздрібних продажів керамічної плитки, сантехнічних виробів та інших супутніх товарів. Учасниками емітента виступають п’ять фізичних осіб – резидентів України. Компанія має власну мережу з 26 магазинів, а також широку дилерську регіональну мережу не тільки у більшості обласних центрів, але і в десятках середніх та малих міст України.

За підсумками І півріччя 2022 року обсяг реалізації товарів у кількісному вимірі, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зменшився на 32%. Найбільша частка реалізованої продукції була відведена керамічним плиткам – 90%, що становить 2,5 млн м2, інші категорії, а саме фризи та сантехнічні вироби займали по 5% у структурі продажів. Чистий дохід Емітента за підсумками І півріччя 2022 року склав 769,8 млн грн, що на 34% менше за результат аналогічного періоду минулого року та зумовлено уповільненням розвитку будівельної галузі внаслідок тривалих військових дій на території України через агресію з боку РФ. Фінансовий результат ПТК ТОВ «АГРОМАТ» до оподаткування у січні-березні 2022 року суттєво зменшився та набув від’ємного значення: (-)21,3 млн грн (проти 35,8 млн грн за аналогічний період минулого року). В свою чергу, у ІІ кварталі поточного року Емітенту вдалося скоротити збиток удвічі – до 10,6 млн грн. Відповідно нерозподілений прибуток Емітента на початок липня поточного року становив 808,8 млн грн.

Рішення про розміщення облігацій серії G на суму 100 млн грн із здійсненням публічної пропозиції було прийнято загальними зборами учасників емітента згідно з Протоколом №1051 від 01.06.2021 р. Строк погашення облігацій – з 25.09.2024 р. по 27.09.2024 р. Напрями використання залучених коштів – організація роботи нових магазинів та збільшення товарних запасів.

Підтверджений рівень кредитного рейтингу облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» обумовлений утриманням провідних позиції Емітента в сегменті роздрібних продажів керамічної плитки та сантехнічних виробів, наявністю у компанії власних магазинів та розгалуженої дилерської мережі по всій країні, високим рівнем капіталізації, а також наявністю додаткових ресурсів у вигляді невикористаних кредитних ліній. В той же час, Рейтингове агентство враховує наявність значного обсягу імпортних операцій, що підвищує чутливість емітента до валютного ризику, збитковість діяльності, зростання рівня боргового навантаження, а також чутливість до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПТК ТОВ «АГРОМАТ», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та І півріччя 2022 року, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua