Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» серії A на рівні uaBBB– з прогнозом «у розвитку»

04.04.2019
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу облігацій ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» серії A на рівні uaBBB–, прогноз рейтингу «у розвитку».

ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» працює на ринку страхування з 1994 року та є правонаступником ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» та ПрАТ «СК «ДНІПРОІНМЕД». Акціонерами страхової компанії виступають 11 фізичних осіб – резиденти України, частка жодного з яких не перевищує 10% статутного капіталу. Страхова компанія є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та здійснює свою діяльність на підставі 24 ліцензій – 8 обов'язкових і 16 добровільних видів страхування.

За підсумками 2018 року ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» залучило страхових платежів на загальну суму 77,3 млн грн, що майже на третину поступається показнику 2017 року та обумовлено переважно скороченням надходжень за договорами страхування майна та вогневих ризиків. В свою чергу, портфель автострахування (КАСКО та ОСЦПВ) продемонстрував частковий приріст. Пріоритетними видами страхування для компанії виступають медичне та автострахування (відповідно 53% та 33% страхового портфеля). Страхові виплати за 2018 рік становили 36 млн. грн., з яких майже 2/3 припадає на відшкодування за договорами медичного страхування. Основна діяльність страховика зберігається прибутковою; чистий фінансовий результат також є додатним – чистий прибуток компанії за підсумками минулого року склав 274,3 тис. грн.

Рішення про випуск іменних відсоткових незабезпечених облігацій серії А на суму 100 млн грн було прийнято 16 липня 2011 року на загальних зборах акціонерів страхової компанії. Строк погашення облігацій – 28.07.2021 р. Мета емісії облігацій – розширення територіальних підрозділів, агентської мережі, запровадження корпоративної IT-системи та розроблення та впровадження нових страхових продуктів. Станом на початок 2019 року облігації було розміщено на суму 16,4 млн грн.

Підтвердження кредитного рейтингу облігацій обумовлено високими показниками капіталізації та платоспроможності (станом на 01.01.2019 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний більше ніж у 5 разів); прийнятною диверсифікацією страхового портфеля та активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає збільшення боргового навантаження; чутливість компанії до пруденційних ризиків; нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua