Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» серії A на рівні uaBBB– зі збереженням «негативного» прогнозу

06.04.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу облігацій ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» серії A на рівні uaBBB–, прогноз рейтингу «негативний». Рейтинг збережено в Контрольному списку.

ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» працює на ринку страхування з 1994 року та є правонаступником ПрАТ «СК «ДНІПРОІНМЕД». Акціонерами страхової компанії виступають 11 фізичних осіб – резиденти України, частка жодного з яких не перевищує 10% статутного капіталу. Страхова компанія є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та здійснює свою діяльність на підставі 24 ліцензій – 8 обов'язкових і 16 добровільних видів страхування. Регіональна мережа представлена 9 представництвами в п’яти областях України: Дніпропетровській, Київській, Одеській, Миколаївській та Запорізькій областях.

За підсумками 2017 року ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» залучило страхових платежів на загальну суму понад 112 млн. грн., що на 39% перевищило показник попереднього року та обумовлено збільшенням надходжень за договорами медичного страхування, страхування від вогневих ризиків та від нещасних випадків на транспорті. За минулий рік компанія здійснила страхові виплати на суму 42,7 млн. грн., що на 45% перевищило показник 2016 року та обумовлено як безпосередньо нарощенням самого страхового портфеля, так і збільшенням збитковості медичного страхування та страхування автотранспорту.

Рішення про випуск іменних відсоткових незабезпечених облігацій серії А на загальну суму 100 млн. грн. було прийнято 16 липня 2011 року на загальних зборах акціонерів страхової компанії. Строк погашення облігацій – 28.07.2021 р. Мета емісії облігацій – розширення територіальних підрозділів, агентської мережі, запровадження корпоративної IT-системи та розроблення та впровадження нових страхових продуктів. Станом на початок 2018 року облігації було розміщено на суму 4,6 млн. грн.

Підтвердження кредитного рейтингу облігацій обумовлено достатніми показниками капіталізації та платоспроможності (станом на 01.01.2018 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний у 3 рази); прийнятною диверсифікацією страхового портфеля, позитивною динамікою зароблених страхових премій; а також прийнятною диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає високе значення комбінованого показника збитковості, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору. Збереження рейтингу в Контрольному списку обумовлено чутливістю страхової компанії до пруденційних ризиків з огляду на прийняття розпоряджень Нацкомфінпослуг про анулювання ліцензій на провадження страхової діяльності (наразі оскаржується страховиком у судовому порядку).

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua