Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг дисконтних облігацій ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ»

12.12.2023
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу дисконтних облігацій ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» на рівні uaBBB–, прогноз рейтингу «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» було засновано 26.07.2007 року. Статутний капітал сформований внесками 5 учасників. Кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) Емітента виступають Станков Дмитро Сергійович та Сівак Андрій Володимирович. З 2011 року ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» активно працює на ринку фінансування споживчих потреб населення.

Основним видом діяльності є: надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту; надання послуг з факторингу, фінансового лізингу; надання гарантій та поручительств тощо. Компанією впроваджено спільні проєкти по кредитуванню населення з декількома великими роздрібними мережами магазинів електроніки та побутової техніки.

Діяльність компанії була прибутковою. Так за підсумками 9 місяців 2023 року ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» отримало чистий прибуток в сумі 732 тис. грн. На поточний та наступні роки компанією заплановано збільшити кількісні показники здійснення основних видів діяльності, збільшити дохід та забезпечити беззбиткову діяльність. Зокрема протягом наступних років планується збільшення у декілька разів обсягу надання позик та здійснення факторингових операцій, що сприятиме покращенню обсягу та структури доходів.

Рішення про розміщення іменних дисконтних звичайних (незабезпечених) облігацій серії А було прийнято Загальними зборами Учасників ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» (згідно протоколу №77 від 23.09.2019 р.). Мета залучення коштів – надання коштів у позику, факторинг, а також купівля державних цінних паперів (ОВДП).

Підтверджений рівень кредитного рейтингу облігацій обумовлено прийнятною якістю портфеля наданих позик, достатніми показниками ефективності, прибутковою поточною діяльністю, а також прогнозованим збільшенням грошового потоку, що має забезпечити достатній рівень ресурсів для виконання зобов’язань за облігаційним випуском. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає підвищену чутливість до кредитного ризику, з огляду на діяльність у високо ризикованому сегменті споживчого кредитування та збереження високої чутливості учасників фінансового сектору до операційних ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 9 місяців 2023 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua