Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAA

11.06.2020
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAA, прогноз рейтингу «у розвитку».

АТ «СК «ІНГО» здійснює свою діяльність на страховому ринку понад 26 років, надаючи послуги з 28 видів страхування (18 видів добровільного та 10 видів обов'язкового страхування). У лютому 2017 року згідно розпорядження Нацкомфінпослуг було зареєстровано небанківську фінансову групу «ІНГО» - до фінансової групи належать АТ «СК «ІНГО» та АТ «СК ІНГО Життя». Кінцевим бенефіціаром компанії виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович. Компанія демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції АТ «СК «ІНГО» серед понад 200 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками 2019 року страховик посів 2 місце за розміром власного капіталу, 5 місце за обсягом активів, здійснених страхових виплат та обсягом сформованих резервів, а також 6 місце – за розміром залучених премій.

АТ «СК «ІНГО» має розгалужену регіональну інфраструктуру, що дозволяє здійснювати продаж страхових послуг та обслуговувати клієнтів у всіх областях України. Обсяг отриманих валових страхових премій АТ «СК «ІНГО» протягом минулого року перевищив 1,5 млрд грн, що на чверть перевищило показник 2018 року. Премії І кварталу поточного року становили 94,2 млн грн (проти 81,4 млн грн за аналогічний період минулого року). Страховий портфель компанії є досить збалансованим та сформований в основному за рахунок внесків по транспортному страхуванню (Автокаско, ОСЦПВ, Зелена карта) – близько 40% усіх премій; медичному страхуванню (третина портфеля) та страхуванню майна (8% надходжень).

Рейтингове агентство зазначає високу якість операцій по вихідному перестрахуванню: майже 85% платежів з перестрахування припадає на іноземні страхові компанії, переважна більшість з яких має високий кредитний рейтинг, присвоєний міжнародними рейтинговими агентствами. Показники ліквідності свідчать про високу здатність АТ «СК «ІНГО» оперативно і в повному обсязі розраховуватися за своїми зобов'язаннями, в тому числі за укладеними договорами страхування. Нарощення зароблених премій та отримання вагомих доходів від фінансової діяльності сприяло отриманню чистого прибутку за підсумками минулого року та І кварталу 2020 року – чистий прибуток за вказані періоди відповідно становив 40,3 млн грн та 21,1 млн грн.

Підтвердження рівня кредитного рейтингу АТ «СК «ІНГО» обумовлено прийнятними показниками капіталізації та ефективності діяльності, збалансованістю страхового портфеля, сильними ринковими позиціями, високими показниками платоспроможності, а також наявністю розгалужених каналів продажів, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає високе значення комбінованого показника збитковості, нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі. Прогноз «у розвитку» обумовлений невизначеністю щодо впливу на фінансовий стан страхової компанії очікуваного суттєвого сповільнення ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні у І кварталі 2020 року та введених економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СК «ІНГО», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та 3 місяці 2020 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua