Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «СБЕРБАНК» на рівні uaAA+

21.06.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «СБЕРБАНК» на рівні uaAA+ з прогнозом «негативний» та збереженням рейтингу в Контрольному списку. Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5+» (відмінна надійність).

Підтвердження рейтингів АТ «СБЕРБАНК» обумовлено очікуваним збільшенням статутного капіталу, високими показниками операційної ефективності, міцними ринковими позиціями, а також диверсифікацією напрямів інвестування коштів та джерел залучення ресурсів. Окрім того, при оновленні рейтингів було враховано значний обсяг фінансування від пов’язаних структур, що, на думку Рейтингового агентства, збережеться навіть після зміни власників банку. В той же час, зберігається концентрація клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, що підвищує уразливість до кредитного ризику. Також на рейтинги банку впливає збереження складної ситуації в економіці, очікувана зміна власників банківської установи та невизначеність стратегії розвитку.

Збереження кредитного рейтингу в Контрольному списку пов’язане з введенням в дію Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 01 березня 2018 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо українських банків з російським державним капіталом. Протягом аналізованого періоду декілька потенційних інвесторів надавали в Національний банк України документи щодо погодження змін власників АТ «СБЕРБАНК». За різними причинами змін власників не відбулось, процес пошуку інвесторів триває.

АТ «СБЕРБАНК» є системною банківською установою. Банк утримує міцні ринкові позиції та обслуговує як населення, так і підприємства різних галузей економіки в різних регіонах країни. Капіталізація банку підтримується на достатньому рівні та відповідає вимогам регулятора. Заплановане збільшення статутного капіталу сприятиме подальшому покращенню показників капіталізації. У аналізованому періоді вплив витрат на формування резервів за активними операціями на фінансовий результат банку був помірним (основну частку резервів було сформовано в попередніх роках). Як наслідок, на відміну від попередніх періодів, діяльність банківської установи у 2017 році та І кварталі 2018 року була прибутковою – чистий прибуток за вказані періоди становив 132,4 млн грн та 24,9 млн грн відповідно.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СБЕРБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 3 місяці 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua