Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» на рівні uaBBB+

03.07.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» на рівні uaВВВ+ з прогнозом «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів було підтверджено на рівні «4+» (висока надійність).

Підтвердження рейтингів АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» обумовлено збереженням достатніх показників капіталізації банку, прийнятними показниками ліквідності, прибутковою діяльністю та високими показниками ефективності діяльності. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає концентрацію активних та пасивних операцій у розрізі основних контрагентів банку, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектора і негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» зареєстровано Національним банком України 20 червня 1997 року. Основним акціонером банку виступає фізична особа-нерезидент Гінер Євгеній Леннорович. Станом на початок квітня поточного року банк посідав 52 місце за обсягом активів серед 84 банківських установ України; 47 позицію – за розміром коштів, що залучено від населення; 40 – за обсягом коштів корпоративних клієнтів; 55 – за розміром балансового капіталу та 23 – за розміром отриманого прибутку. Регіональна мережа представлена 32 відділеннями в 11 областях України. Клієнтська база налічує понад 13 тис. клієнтів, в тому числі 11,3 тис. фізичних осіб. Чистий прибуток АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» за минулий рік та І квартал 2018 року склав 1,1 млн грн та 31,1 млн грн відповідно. Враховуючи відносно стабільну динаміку чистого операційного доходу на фоні прийнятного рівня адміністративних витрат, а також завдяки отриманню додаткових доходів від переоцінки активів, спостерігається збереження показника коефіцієнта ефективності діяльності на високому рівні – понад 170% за підсумками січня-березня 2018 року.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за період 2015-2017 рр. та 3 місяців 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua