Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» на рівні uaAA

16.03.2020
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» на рівні uaAA з прогнозом «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» зареєстровано Національним банком України 20 червня 1997 року. Основним акціонером банку виступає фізична особа-нерезидент Гінер Євгеній Леннорович. За підсумками 2019 року банк посів 44 місце за обсягом активів серед 75 банківських установ України; 46 – за розміром балансового капіталу; 56 позицію – за розміром коштів, що залучено від населення; 31 – за обсягом коштів корпоративних клієнтів та розміром отриманого прибутку. Регіональна мережа представлена Головним офісом та 34 відділеннями в 11 областях України. Найбільша кількість відділень розташована у Київській (12) та Одеській (7) областях.

Діяльність банку протягом останніх декількох років зберігається прибутковою – чистий прибуток АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» за підсумками 2019 року становив 56,6 млн грн. (59,8 млн грн за 2018 рік). Враховуючи відносно стабільну динаміку чистого операційного доходу на фоні прийнятного рівня адміністративних витрат, значення коефіцієнта ефективності діяльності банківської установи зберігається на високому рівні – понад 160% за підсумками минулого року.

Підтвердження рейтингів АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» обумовлено фінансовою підтримкою з боку власників, в тому числі за рахунок реінвестиції прибутку минулих років; високими показниками капіталізації та ліквідності (станом на початок 2020 року близько 70% загальних активів сформовано високоліквідними активами – здебільшого у вигляді інвестицій в депозитні сертифікати НБУ). Додатково Рейтингове агентство зазначає достатню збалансованість активів та зобов’язань за строками до погашення, прибуткову діяльність протягом останніх декількох років, високі показники ефективності діяльності, а також прийнятну якість робочих активів. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає збереження концентрації активних та пасивних операцій у розрізі основних контрагентів банку, а також високу чутливість банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці та обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за період 2017-2019 рр., планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua