Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «ОКСІ БАНК» на рівні uaA–

04.12.2019
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «ОКСІ БАНК» на рівні uaA– з прогнозом «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів було підтверджено на рівні «4» (висока надійність).

АТ «ОКСІ БАНК» працює на фінансовому ринку з 1991 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Бенефіціарними власниками банківської установи є 2 фізичних особи – громадяни України. Наприкінці 2018 року акціонером були розміщені кошти на умовах субординованого боргу в сумі 1 млн дол. США. У травні 2019 року Банком було отримано дозвіл від регулятора на врахування даних коштів у розрахунку регулятивного капіталу. Відповідно станом на початок жовтня 2019 року регулятивний капітал АТ «ОКСІ БАНК» становив 223,6 млн грн, а норматив адекватності капіталу (Н2) на відповідну дату більше ніж в 7 разів перевищував мінімально встановлене регулятором значення.

Слід зазначити, що банк з суттєвим запасом виконує вимоги щодо значення коефіцієнту покриття ліквідністю (LCR), який впроваджено регулятором з початку 2019 року. Так, станом на початок жовтня 2019 року фактичне значення LCR за всіма валютами та в іноземній валюті становило відповідно 1070% та 2719% (при мінімально необхідних 90%), що свідчить про високий рівень стійкості Банку до ризику ліквідності.

АТ «ОКСІ БАНК» орієнтований переважно на обслуговування населення та МСБ, а його регіональна мережа покриває 5 областей (Львівська, Закарпатська, Харківська, Хмельницька та Київська області). Крім того, установа активно розвиває дистанційне обслуговування клієнтів і картковий бізнес. Враховуючи скорочення процентних доходів на фоні зростаючих витрат (в тому числі на утримання персоналу, основних засобів та нематеріальних активів), рівень покриття адміністративних витрат чистим операційним доходом не перевищував 80% за підсумками 9 місяців 2019 року. В свою чергу, чистий прибуток за підсумками січня-вересня поточного року становив 0,6 млн грн, чому зокрема сприяло часткове розформування резервів, а також отримання фінансової допомоги.

Підтвердження кредитного рейтингу АТ «ОКСІ БАНК» обумовлено фінансовою підтримкою з боку власників, достатніми показниками капіталізації, високими показниками ліквідності й збалансованістю активів та пасивів за строками до погашення. Також Рейтингове агентство зазначає добру якість робочих активів. У той же час, концентрація кредитного портфеля і депозитної бази банку в розрізі ключових клієнтів залишається істотною, що посилює чутливість установи до ризику ліквідності. На рейтинги банківської установи також впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ОКСІ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2016-2018 рр. та 9 місяців 2019 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua