Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні uaA+ зі стабільним прогнозом

03.10.2019
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні uaA+ з прогнозом «стабільний».

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КРИСТАЛБАНК» – це перший в Україні банк, який було створено Фондом гарантування вкладів фізичних осіб зі статусом «Перехідного банку». Банк є правонаступником ПАТ «ТЕРРА БАНК», який було визнано неплатоспроможним у серпні 2014 року. У березні 2015 року банк позбувся статусу «Перехідного банку» та отримав повну банківську ліцензію на право здійснення всіх банківських послуг юридичним та фізичним особам в межах чинного законодавства. Наразі банківська установа відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи, що затверджено НБУ. Акціонерами виступають три фізичні особи-резиденти України.

Ринкова частка банку протягом останніх трьох років помітно зросла – за підсумками І півріччя 2019 року серед 76 банківських установ України АТ «КРИСТАЛБАНК» посіло 45 позицію за розміром активів; 49 – за розміром коштів населення; 34 – за розміром коштів юридичних осіб; 53 – за розміром балансового капіталу, а також 50 місце – за обсягом отриманого фінансового результату. Наразі банк активно розвиває співпрацю з населенням, надаючи, зокрема, послуги іпотечного кредитування, що сприяє покращенню диверсифікації активних операцій в розрізі контрагентів. АТ «КРИСТАЛБАНК» поступово нарощує свою присутність на ринку – протягом І півріччя поточного року регіональна мережа була збільшена на 3 відділення, а кількість областей, в яких представлено банк, розширено на 1 – Львівську область. Відповідно станом на початок липня поточного року регіональна мережа установи була представлена Головним офісом у м. Київ, а також 26 відділеннями у дев’яти областях України.

Банк має достатній запас відхилень за більшістю економічних нормативів, зокрема, норматив адекватності регулятивного капіталу (Н2) станом на 01.07.2019 р. становив понад 41% (при мінімально необхідному 10%), а фактичні значення нормативів ліквідності (Н4, Н5, Н6) на відповідну дату перебували на рівні близько 100%. Також слід зазначити, що АТ «КРИСТАЛБАНК» з суттєвим запасом виконує вимоги щодо значення коефіцієнту покриття ліквідністю (LCR), який впроваджено регулятором з початку 2019 року. Показники ефективності діяльності банківської установи в аналізованому періоді перебували під тиском додаткових витрат на формування резервів під активні операції, втім зберігались на достатньому рівні та свідчили про прийнятну здатність АТ «КРИСТАЛБАНК» генерувати капітал за рахунок результатів діяльності за умови збереження доброї якості доходних активів. Зокрема, за підсумками І півріччя 2019 року рівень покриття адміністративних витрат чистим операційним доходом (коефіцієнт ефективності діяльності) перевищив 130%, а чистий прибуток склав 7,9 млн грн.

Підтвердження кредитного рейтингу АТ «КРИСТАЛБАНК» обумовлено достатніми показники капіталізації установи, незначним рівнем проблемної заборгованості у структурі робочих активів, достатніми показниками ефективності та прибутковою операційною діяльністю. Також Рейтингове агентство зазначає високі показники ліквідності, які забезпечені значним обсягом активів у вигляді безризикових інвестицій у державні цінні папери. В свою чергу, у структурі зобов’язань зберігається суттєвий обсяг коштів на вимогу, що на фоні концентрації активних та пасивних операцій в розрізі основних контрагентів підвищує чутливість до ризику ліквідності. Також на рейтинг установи впливає чутливість банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено трансформаційними процесами в економіці, а також нестабільністю законодавчого поля.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРИСТАЛБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр. та І півріччя 2019 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua