Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA+ зі стабільним прогнозом

08.01.2019
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA+ з прогнозом «стабільний». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5+» (відмінна надійність).

АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зареєстровано Національним банком України в жовтні 2006 року. Акціонером Банку є іноземна компанія АТ «АЛТИНБАШ ХОЛДІНГ АНОНІМ ШІРКЕТІ» (Туреччина). Банк керується політикою постійного реінвестування прибутків у статутний капітал, що сприяє поступовому нарощенню ринкової частки та сприяє високій фінансовій стабільності банківської установи. Так, в рамках планової довгострокової програми розвитку у 2017 році Банк здійснив збільшення статутного капіталу на 28,5 млн грн, у лютому 2018 року – на 65 млн грн (за рахунок конвертації субординованого боргу) та вже у травні 2018 року ще на 37,5 млн грн. Відповідно, станом на початок жовтня 2018 року статутний капітал становив 307,4 млн грн.

АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» є високорентабельним, показники ефективності діяльності зберігаються на високому рівні. Зокрема, коефіцієнт ефективності діяльності Банку за підсумками 9 місяців 2018 року перевищував 220%, а чистий прибуток за вказаний період склав 43,3 млн грн. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» відноситься до групи банків іноземних банківських груп відповідно до критеріїв розподілу банків на групи на 2018 рік. Станом на початок жовтня 2018 року серед 81 банку України Банк посідав 44 позицію за розміром активів та коштів юридичних осіб, 50 – за розміром коштів населення, 40 – за обсягом балансового капіталу, а також 30 місце – за розміром отриманого прибутку. Банк підтримує конкурентний продуктовий ряд в корпоративному сегменті, обслуговуючи, насамперед, торгових партнерів турецьких підприємств.

Підтвердження рейтингів АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» обумовлено збереженням високих показників ліквідності та капіталізації фінансової установи, а також входженням банку до складу турецької фінансово-промислової групи Altinbas, яка спеціалізується на дорогоцінних металах, енергетиці, логістиці, фінансах, нерухомості та освіті. Банк демонструє прибуткову діяльність та високі показники ефективності діяльності. В той же час, зберігається концентрація ресурсної бази та кредитного портфеля за основними контрагентами, що підвищує чутливість установи до ризику ліквідності та кредитного ризику. Також на рейтинги банківської установи впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 9 місяців 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua