Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «ЮНЕКС БАНК» на рівні uaBBB

12.07.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «ЮНЕКС БАНК» на рівні uaВВВ, прогноз «у розвитку». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «4» (висока надійність).

АТ «ЮНЕКС БАНК» здійснює свою діяльність на банківському ринку з 1993 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом. Основним акціонером банківської установи виступає компанія «ВИЗАЙН ІНВЕСТМЕНТС ЛТД» (Кіпр), якій належить 99,34% акцій. Бенефіціарним власником банку є Новинський Вадим Владиславович. За підсумками І кварталу 2018 року серед 84 банків України АТ «ЮНЕКС БАНК» посідав 58 позицію за розміром активів, 49 – за розміром коштів населення, 53 – за розміром балансового капіталу, а також 74 місце – за розміром фінансового результату.

Регіональна мережа банку налічує головний офіс та 24 відділення в 10 областях України; найбільша кількість відділень розташована у Києві. Додатково слід зазначити, що банк активно відкриває точки продажу у торговельних центрах, що сприяє залученню нових клієнтів та диверсифікації активних та пасивних операцій в розрізі контрагентів. За рахунок погашення частки кредитів, а також через відступлення прав вимоги за окремими кредитами третім особам, у минулому році банком було розформовано значний обсяг резервів, що позитивно позначилось на прибутку АТ «ЮНЕКС БАНК», який за підсумками 2017 року склав 86 млн. грн. У свою чергу, чистий прибуток установи у І кварталі поточного року склав 270,6 тис. грн.

Підтвердження рейтингів АТ «ЮНЕКС БАНК» обумовлено достатніми показниками капіталізації, зменшенням обсягу неробочих активів, що сприяло отриманню значного прибутку внаслідок розформування частини резервів під активні операції. Також агентство зазначає підтримання показників ефективності діяльності на прийнятному рівні, достатні показники ліквідності та збалансованість активів та пасивів за строками до погашення. В свою чергу, зберігається концентрація активних та пасивних операцій в розрізі основних контрагентів. На рейтинги банківської установи також впливає збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектора та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ЮНЕКС БАНК», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2015-2017 рр. та 3 місяці 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua