Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «ЮНЕКС БАНК» на рівні uaA– зі стабільним прогнозом

09.09.2019
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «ЮНЕКС БАНК» на рівні uaA– з прогнозом «стабільний». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «4+» (висока надійність).

АТ «ЮНЕКС БАНК» здійснює свою діяльність на банківському ринку з 1993 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом. Основним акціонером банківської установи виступає компанія «ВИЗАЙН ІНВЕСТМЕНТС ЛТД» (Кіпр), якій належить 99,34% акцій. Бенефіціарним власником банку є Новинський Вадим Владиславович. За підсумками І півріччя 2019 року серед 76 банків України АТ «ЮНЕКС БАНК» посідав 61 позицію за розміром активів та залучених коштів від суб’єктів господарювання; 54 – за обсягом коштів населення; 55 – за розміром балансового капіталу, а також 68 місце – за розміром фінансового результату.

Станом на початок липня 2019 року регіональна мережа АТ «ЮНЕКС БАНК» налічувала Головний офіс та 22 відділення в 9 областях України. Банк активно відкриває точки продажу у торговельних центрах, що не несе суттєвих витрат для банківської установи, а також сприяє залученню нових клієнтів і диверсифікації активних та пасивних операцій в розрізі контрагентів. Окрім великих корпоративних клієнтів, Банк також обслуговує представників малого бізнесу та фізичних осіб. Наразі АТ «ЮНЕКС БАНК» зосередилось на активному розвитку саме роздрібного сегменту – протягом 2018 року та І півріччя 2019 року обсяг портфеля кредитів фізичних осіб було збільшено більш ніж у 3,5 рази. Відповідно клієнтська база в аналізованому періоді нарощувалась переважно за рахунок приватних осіб.

Враховуючи проведення заходів щодо модернізації власної матеріально-технічної бази, розробки та впровадження нових послуг (придбання обладнання, програмного забезпечення тощо), співвідношення адміністративних витрат до чистих операційних доходів залишається на високому рівні, що обмежує показники ефективності установи та на фоні формування додаткових резервів під активні операції обумовлює від’ємний фінансовий результат за підсумками І півріччя 2019 року у розмірі (-)4,5 млн грн. У свою чергу, наявність дешевих ресурсів у вигляді коштів підприємств на поточних рахунках надає можливість нарощувати чистий процентний дохід від розміщення таких ресурсів у державні цінні папери та підтримувати значення коефіцієнту ефективності діяльності на задовільному рівні – майже 120% за підсумками січня-червня 2019 року.

Підтвердження рейтингів АТ «ЮНЕКС БАНК» обумовлено достатніми показниками капіталізації, задовільною якістю активів та достатнім рівнем покриття неробочих кредитів сформованими резервами. Також агентство зазначає значний обсяг достатньо стабільних коштів, залучених від компаній, що визнаються пов’язаними з банком; високі показники ліквідності та достатню збалансованість активів і пасивів за строками до погашення. В свою чергу, зберігається концентрація активних та пасивних операцій в розрізі основних контрагентів. На рейтинги банківської установи також впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ЮНЕКС БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр. та І півріччя 2019 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua