Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «БТА БАНК» на рівні uaBBB–

01.03.2023
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «БТА БАНК» на рівні uaBBB–, прогноз «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

АТ «БТА БАНК» працює на ринку банківських послуг з 1992 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Єдиним акціонером банківської установи є АТ «БТА Банк» (Казахстан), кінцевим бенефіціаром виступає громадянин Республіки Казахстан – Ракішев Кенес. За підсумками 2022 року серед 67 банківських установ України АТ «БТА БАНК» посіло 66 позицію за розміром активів, 59 – за розміром коштів населення, 64 - за розміром коштів юридичних осіб, 64 – за розміром балансового капіталу, а також 53 місце – за обсягом отриманого фінансового результату.

Впродовж аналізованого періоду АТ «БТА БАНК» дотримувалось більшості економічних нормативів НБУ, окрім нормативу регулятивного капіталу Н1, та мало значний запас відхилень за більшістю з них. Регулятивний капітал станом на 01.01.2023 р. склав 175,7 млн грн при мінімально необхідних 200 млн грн, що зумовлено довготривалою збитковою діяльністю протягом декількох років Враховуючи невелику питому вагу кредитного портфеля до активів та пріоритет інвестування у безризикові активи (депозитні сертифікати та ОВДП) значення нормативу адекватності регулятивного капіталу станом на 01.01.2023 р. сягало рівня понад 112,2% (при мінімально необхідних 10%). Обсяг високоліквідних активів АТ «БТА БАНК» протягом 2022 утримувався на рівні, 80% від активів загалом. До високоліквідних активів входять переважно депозитні сертифікати НБУ, інвестиції у ОВДП, кошти на кореспондентських рахунках в інших банках та готівка. Враховуючи зменшення надходжень на фоні зростання адміністративних витрат, діяльність АТ «БТА БАНК» в 2022 році залишалась збитковою. Збиток за минулий рік становив 33,6 млн грн.

Підтвердження кредитного рейтингу обумовлено скороченням регулятивного капіталу нижче мінімально необхідного рівня, враховуючи тривалу збиткову діяльність; невизначеністю подальшого розвитку банківської установи, обмеженими джерелами операційного доходу та низькими показниками ефективності діяльності, що зумовлюють збиткову діяльність. В свою чергу, рейтинги банку підтримуються високими показниками ліквідності. Додатково на рівень рейтингів впливають тривалі військові дії на території України через агресію з боку РФ, а також погіршення умов діяльності та невизначеність щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БТА БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua