Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «БТА БАНК» на рівні uaA

03.10.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «БТА БАНК» на рівні uaA, прогноз «у розвитку». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

АТ «БТА БАНК» працює на ринку банківських послуг з 1992 року та відноситься до групи банків іноземних банківських груп відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Єдиним акціонером банківської установи є АТ «БТА Банк» (Казахстан), кінцевим бенефіціаром виступає громадянин Республіки Казахстан – Ракішев Кенес. Ринкова частка Банку протягом останніх двох років суттєво скоротилась – станом на початок липня поточного року серед 82 банківських установ України АТ «БТА БАНК» посідало 67 позицію за розміром активів (проти 38 станом на 01.01.2017 р.), 72 – за розміром коштів юридичних осіб, 65 – за розміром коштів населення, 39 – за розміром балансового капіталу, а також 37 місце – за обсягом отриманого фінансового результату. Станом на початок липня поточного року банк обслуговував 10,9 тис. клієнтів, з яких 9,4 тис. фізичних осіб.

Регулятивний капітал установи протягом аналізованого періоду помітно скоротився та станом на 01.07.2018 р. склав 389 млн грн. Разом з цим, слід зазначити, що достатність та розмір регулятивного капіталу відповідає встановленим вимогам Регулятора, а значення нормативів ліквідності свідчить про високу здатність АТ «БТА БАНК» розраховуватись за власними зобов’язаннями – фактичні значення нормативів Н4, Н5 та Н6 станом на 01.07.2018 р. становили понад 150%. Враховуючи продаж інвестиційної нерухомості, спостерігається перегрупування у структурі доходів банківської установи. В порівнянні з минулим роком, показники операційної прибутковості дещо покращились, що зумовлено в тому числі оптимізацією адміністративних витрат та розформуванням частки резервів. В свою чергу, показники ефективності обмежуються скороченням обсягу доходних активів та посиленням ринкових факторів. Операційна діяльність АТ «БТА БАНК» у І півріччі 2018 року була прибутковою, а чистий фінансовий результат за вказаний період склав 22,1 млн. грн.

Рейтинги банку підтримуються достатніми показниками капіталізації, диверсифікацією ресурсної бази у розрізі кредиторів, а також високими показниками ліквідності. Разом з цим, Рейтингове агентство зазначає на поточний час невизначеність подальшого розвитку банківської установи, зниження диверсифікації джерел доходів з огляду на суттєве скорочення кредитного портфеля. Також на рівень рейтингів впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БТА БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та І півріччя 2018 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua