Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «БАНК СІЧ» на рівні uaA–

18.12.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «БАНК СІЧ» на рівні uaA- з прогнозом «стабільний».

АТ «БАНК СІЧ» працює на фінансовому ринку з 2011 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи на 2018 рік. Бенефіціарними власниками банківської установи є дві фізичні особи (громадяни України). За підсумками 9 місяців 2018 року серед 81 банківської установи АТ «БАНК СІЧ» посідало 59 позицію за розміром активів, 46 – за розміром коштів населення, 72 – за розміром балансового капіталу, а також 60 місце – за розміром прибутку. Протягом аналізованого періоду було відкрито декілька нових відділень. Наразі регіональна мережа представлена 44 відділеннями в 12 областях України, найбільша присутність спостерігається в столичному регіоні та в Черкаській області – відповідно 18 та 8 відділень.

За результатами діяльності АТ «БАНК СІЧ» у січні-вересні 2018 року відношення загальних адміністративних витрат до загальних доходів банківської установи зберігалось на рівні 47%, що певною мірою обмежує показники ефективності діяльності. Разом з цим, значення коефіцієнту ефективності діяльності зберігається прийнятним – майже 130% за підсумками трьох кварталів поточного року. Діяльність банківської установи також зберігається прибутковою – чистий прибуток АТ «БАНК СІЧ» за підсумками 9 місяців 2018 року склав майже 3,5 млн грн.

Підтвердження кредитного рейтингу АТ «БАНК СІЧ» обумовлено достатніми показниками ліквідності та капіталізації, а також прибутковою діяльністю та прийнятними показниками ефективності діяльності. Обмежуючими факторами виступають наявність концентрацій ресурсної бази та клієнтського кредитного портфеля в розрізі основних контрагентів. На рейтинг банківської установи також здійснює вплив збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БАНК СІЧ», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2015-2017 рр. та 9 місяців 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua