Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «БАНК ФОРВАРД» на рівні uaA

30.03.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «БАНК ФОРВАРД» на рівні uaA з прогнозом «у розвитку». Рейтинг депозитів підтверджено на рівні 5 (відмінна надійність).

АТ «БАНК ФОРВАРД» здійснює свою діяльність в напрямку роздрібного бізнесу. Особливу увагу банк приділяє сегментам споживчого кредитування, картковим продуктам та депозитним програмам для населення України. Станом на початок 2021 року клієнтська база банку нараховувала майже 376 тис. клієнтів, в тому числі 375,8 тис. фізичних осіб. Установа активно розвиває надання послуг клієнтам за допомогою дистанційних каналів обслуговування. Регіональна мережа покриває населенні пункти з населенням більше 50 тис. та представлена 17 відділеннями, 5 кредитними центрами та понад 30 офісами.

Обсяг високоліквідних активів АТ «БАНК ФОРВАРД» підтримується на достатньому рівні та майже у півтора рази перевищує зобов’язання на вимогу. За рахунок нарощення статутного капіталу у 2018 році банк має певний профіцит ліквідності – станом на початок січня 2021 року тимчасово вільні кошти у сумі 200 млн грн інвестовано в депозитні сертифікати НБУ та ОВДП. В свою чергу, спостерігається наявність дисбалансу між активами та зобов’язаннями за строками до погашення. Завдяки додатковим внескам акціонера капіталізація банківської установи підтримується на достатньому рівні та відповідає вимогам законодавства. Також нарощенню власного капіталу сприяє прибуткова поточна діяльність установи. Додатково регулятивний капітал захищений наявною у власності нерухомістю.

Діяльність АТ «БАНК ФОРВАРД» у 2020 році була прибутковою. В свою чергу, обсяг прибутку (1,1 млн грн) був суттєво меншим за результат попереднього року, що обумовлено формуванням у минулому році додаткових резервів під активні операції в сумі понад 53 млн грн. Разом з цим слід зазначити, що чистий операційний дохід демонструє відносно стабільну динаміку, що на фоні прийнятного рівня адміністративних витрат сприяє утриманню значення коефіцієнта ефективності на рівні понад 100%.

Підтвердження рейтингів АТ «БАНК ФОРВАРД» обумовлено достатніми показниками капіталізації, прийнятними показниками ефективності діяльності, достатніми показниками ліквідності та диверсифікацією клієнтського кредитного та депозитного портфелів за основними контрагентами. В свою чергу, слід зазначити, що банк надає послуги у високо ризикованому сегменті споживчого кредитування, що підвищує уразливість до кредитного ризику. Також Рейтингове агентство зазначає посилення чутливості банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено погіршенням епідеміологічної ситуації в країні та введенням економічних і адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БАНК ФОРВАРД», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua