Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «БАНК БОГУСЛАВ» на рівні uaA-

28.03.2017
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «БАНК БОГУСЛАВ» на рівні uaA-, з прогнозом «стабільний». Рейтинг депозитів підтверджено на рівні «4» (висока надійність).

АТ «БАНК БОГУСЛАВ» здійснює свою діяльність на банківському ринку України з грудня 2006 року. Акціонерами банку виступають фізичні особи – Романенко Володимир Іванович та Вакуленко Наталія Леонідівна. Головний офіс АТ «БАНК БОГУСЛАВ» розташований за адресою: м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 81. Станом на початок 2017 року банк був представлений 11 відділеннями (8 – у столичному регіоні, 3 – в Одеській області). Клієнтська база банку нараховує понад 10 тис. клієнтів, в тому числі 1,6 тис. – юридичні особи.

Упродовж 2016 року АТ «БАНК БОГУСЛАВ» дотримувався всіх економічних нормативів НБУ та мав значний запас відхилень за більшістю з них. Регулятивний капітал відповідає встановленим вимогам НБУ та станом на початок 2017 року складав 192,2 млн. грн., в тому числі 180 млн. грн. – статутний капітал. З метою виконання вимог постанови НБУ №242 наприкінці минулого року власниками банку ухвалено рішення про збільшення статутного капіталу до 210 млн. грн.; станом на початок березня поточного року кошти в сумі 30 млн. грн. обліковуються як незареєстровані внески акціонерів. У ІІ півріччі 2016 року показники ефективності діяльності банку покращились, насамперед, за рахунок нарощення чистого процентного доходу та оптимізації адміністративних витрат, що, в свою чергу, дозволило скоротити від’ємний фінансовий результат. Отже, збиток АТ «БАНК БОГУСЛАВ» за підсумками минулого року склав 2,5 млн. грн. (проти прибутку в сумі 1,5 млн. грн. за 2015 рік).

Рейтинги банку підтримуються достатніми показниками капіталізації, прийнятними показниками ліквідності, в тому числі збалансуванням активів та пасивів за строками до погашення належним чином, а також покращенням показників ефективності діяльності. Разом з цим зберігається чутливість до кредитного ризику та ризику ліквідності, що зумовлено високою концентрацією клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками та концентрацією депозитного портфеля за основними вкладниками. Також Рейтингове агентство зазначає збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БАНК БОГУСЛАВ», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2014-2016 рр., планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент.
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua