Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «БАНК 3/4» на рівні uaA з прогнозом «у розвитку»

22.09.2020
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «БАНК 3/4» на рівні uaA з прогнозом «у розвитку». Рейтинг депозитів підтверджено на рівні «4+» (висока надійність).

АТ «БАНК 3/4» працює на фінансовому ринку з 2008 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Єдиним акціонером банку виступає Іщенко В.А. (Голова Правління). Банківська установа є активним учасником на ринку валютообмінних (конверсійних) операцій, а також активно інвестує кошти в державні інструменти з фіксованою доходністю.

Регулятивний капітал банку станом на початок липня 2020 року складав майже 502 млн грн, з яких понад 93% – капітал І рівня. Установа має суттєвий запас відхилень за більшістю економічних нормативів. Зокрема, адекватність регулятивного капіталу у понад 17 разів перевищує встановлений регулятором рівень, а фактичні значення коефіцієнту покриття ліквідністю LCR за всіма валютами та в іноземній валюті становили відповідно 1 060% та 589% (при мінімально необхідних 100%), що свідчить про високий рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності.

АТ «БАНК 3/4» є високорентабельним, про що свідчить фінансовий результат установи та показники ефективності діяльності протягом останніх років. Так, за підсумками січня-червня 2020 року чистий операційний дохід банку становив понад 207 млн грн, а чистий прибуток - 11,1 млн грн. Рівень покриття адміністративних витрат чистим операційним доходом (коефіцієнт ефективності діяльності) в аналізованому періоді дещо знизився, що обумовлено зростаючими витратами на утримання персоналу. У свою чергу, показники базової рентабельності активів та капіталу залишаються на високому рівні, що свідчить про достатню можливість установи генерувати капітал за рахунок результатів діяльності за умови збереження прийнятної якості доходних активів.

Підтвердження кредитного рейтингу АТ «БАНК 3/4» обумовлено високими показниками капіталізації, ліквідності та ефективності основної діяльності при збереженні доброї якості робочих активів. У той же час, Рейтингове агентство відзначає недостатню збалансованість активів та зобов’язань за строками до погашення, а також збереження концентрації кредитного портфеля та ресурсної бази в розрізі ключових контрагентів. На рейтинги банківської установи також впливає посилення чутливості банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено погіршенням епідеміологічної ситуації в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БАНК 3/4», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2017-2019 років та І півріччя 2020 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua