Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «АЛЬПАРІ БАНК» на рівні uaBBB+ з прогнозом «у розвитку»

06.07.2020
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «АЛЬПАРІ БАНК» на рівні uaВВВ+ з прогнозом рейтингу «у розвитку». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «4» (висока надійність).

АТ «АЛЬПАРІ БАНК» працює на фінансовому ринку з жовтня 2012 року та на поточний момент відноситься до групи банків з приватним капіталом. Єдиним акціонером є Бахтарі Хедаятоллах Муса. Останнє збільшення статутного капіталу установи відбулось у ІІІ кварталі 2018 року – на суму 32 млн грн (до 232 млн грн). Протягом аналізованого періоду банк активно залучав на обслуговування корпоративних клієнтів та фізичних осіб, завдяки чому загальна кількість клієнтів за останній рік збільшилась у декілька разів.

Враховуючи розміщення коштів банку переважно у високоліквідні активи у вигляді ОВДП та депозитних сертифікатів НБУ, Рейтингове агентство зазначає наявність значного запасу відхилень за всіма економічними нормативами. Зокрема, станом на кінець І кварталу 2020 року фактичне значення нормативу адекватності регулятивного капіталу в декілька десятків разів перевищувало мінімально встановлено регулятором значення. Також слід зазначити, що АТ «АЛЬПАРІ БАНК» з суттєвим запасом виконує вимоги щодо значення коефіцієнту покриття ліквідністю (LCR), який впроваджено регулятором з початку 2019 року.

Приймаючи до уваги збільшення адміністративних витрат, пов’язаних з розвитком установи (в тому числі на утримання персоналу, оренду приміщення, маркетинг, рекламу, розробку та впровадження програмного забезпечення тощо), а також через зниження доходності державних цінних паперів, діяльність АТ «АЛЬПАРІ БАНК» за підсумками 2019 року та І кварталу 2020 року була збитковою – від’ємний фінансовий результат за вказані періоди становив (-)18,4 млн грн та (-)983 тис. грн відповідно.

Підтвердження рейтингів АТ «АЛЬПАРІ БАНК» обумовлено нарощуванням масштабів діяльності (що сприяє покращенню диверсифікації джерел операційного доходу), а також високими показниками ліквідності. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає невисокі показники ефективності діяльності, що обумовлено зниженням доходності державних цінних паперів; слабкі ринкові позиції та незначну клієнтську базу, що зумовлює наявність концентрації кредитного портфеля та зобов'язань за основними контрагентами. Також на рейтинги банківської установи впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також сповільненням ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та введення економічних та адміністративних обмежень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «АЛЬПАРІ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та 3 місяці 2020 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua