Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг Акціонерної страхової компанії «ОМЕГА» на рівні uaBBB+

02.10.2017
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу Акціонерної страхової компанії «ОМЕГА» на рівні uaBBB+, прогноз рейтингу «у розвитку».

Приватне акціонерне товариство «Акціонерна страхова компанія «ОМЕГА» працює на страховому ринку з 1994 року. Свою діяльність Страховик здійснює на підставі 24 ліцензій – 7 обов'язкових і 17 добровільних видів страхування. Регіональна мережа Компанії представлена головним офісом у м. Києві та 44 підрозділами (дирекції, обласні управління та районні відділи) у 18 областях України. За підсумками І півріччя 2017 року АСК «ОМЕГА» залучила страхових платежів на загальну суму майже 55 млн грн, що на чверть перевищило результат аналогічного періоду минулого року. Основним напрямом надходжень страхових платежів виступає транспортний портфель (ОСЦПВ та КАСКО), який формує понад ? всіх надходжень. Понад 10% надходжень формують внески за договорами медичного страхування. В свою чергу, за підсумками І півріччя 2017 року АСК «ОМЕГА» здійснила страхові виплати на загальну суму 23,5 млн грн, що майже вдвічі перевищило виплати за аналогічний період минулого року та обумовлено підвищенням збитковості основного виду страхування для Компанії – страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Підтверджений рівень кредитного рейтингу Страховика обумовлений високими показниками капіталізації та достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство звертає увагу на значний обсяг інвестицій в цінні папери з обмеженою ліквідністю, що посилює уразливість до ринкового ризику та обумовлює суттєві коливання фінансового результату; збиткову основну діяльність; високе значення комбінованого показника збитковості, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до фінансових установ. Разом з цим, показники платоспроможності Компанії підтримуються на високому рівні – станом на кінець І півріччя 2017 року фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний більш, ніж в 30 разів.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АСК «ОМЕГА», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та І півріччя 2017 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua