Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АБ «Укргазбанк»

13.12.2017
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АБ «Укргазбанк» на рівні uaAA– зі збереженням прогнозу «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5+» (відмінна надійність).

АБ «Укргазбанк» здійснює діяльність на банківському ринку з січня 1999 року. За класифікацією Національного банку України установа відноситься до державних банків, займаючи за станом на початок жовтня 2017 року 4 позицію за розміром активів; 3 – за обсягом коштів підприємств; 6 – за обсягом коштів населення; 7 – за розміром балансового капіталу та 11 – за розміром отриманого прибутку. З 2009 року ключовим власником АБ «Укргазбанк» є Держава в особі Міністерства фінансів України (станом на 01.10.2017 р. частка МФУ в капіталі банківської установи склала майже 95%). 

Упродовж аналізованого періоду банківська установа продовжувала укріпляти ринкові позиції та наразі обслуговує понад 800 тис. клієнтів. Клієнтська база диверсифікована за категоріями клієнтів, програмами, галузями економіки та регіонами. АБ «Укргазбанк» має розвинену мережу відокремлених територіальних підрозділів, які покривають всі області, та у аналізованому періоді продовжував нарощувати кількість відділень: за останнє півріччя кількість діючих відділень зросла на 9 – до 241 відділення станом на 01.10.2017 р. Станом на початок жовтняпоточного року регулятивний капітал установи склав 4,9 млрд грн, чисті активи та балансовий капітал – 71,1 млрд грн та 5,2 млрд грн відповідно. Чистий прибуток АБ «Укргазбанк» за січень-вересень 2017 року становив понад 250 млн грн.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу АБ «Укргазбанк» впливає покращення ринкових позицій та диверсифікації діяльності за рахунок залучення нових клієнтів, високі показники капіталізації та ліквідності, прийнятні показники ефективності основної діяльності, а також підтримка з боку Держави. В той же час, Рейтингове агентство враховує збереження концентрації кредитного портфеля за основними позичальниками, що разом із значним обсягом негативно-класифікованих активів підвищує уразливість банку до кредитного ризику. Також слід зазначити збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору, та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «Укргазбанк», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2014-2016 рр. та 9 місяців 2017 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua