Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АБ «УКРГАЗБАНК» з прогнозом рейтингу «у розвитку»

02.07.2020
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АБ «УКРГАЗБАНК» на рівні uaAA з прогнозом рейтингу «у розвитку». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5+» (відмінна надійність).

АБ «УКРГАЗБАНК» здійснює діяльність на банківському ринку з січня 1999 року. З 2009 року ключовим власником установи виступає Держава в особі Міністерства фінансів України (майже 95% акцій). За підсумками 3 місяців 2020 року серед 75 банків АБ «УКРГАЗБАНК» посідав 4 позицію за розміром активів, 6 – за обсягом коштів населення, 8 – за розміром балансового капіталу та 9 – за розміром отриманого прибутку. Слід зазначити, що завдяки активному розвитку різноманітних банківських продуктів та активній співпраці з корпоративним сектором, АБ «УКРГАЗБАНК» протягом останнього року стабільно очолює список банків за обсягом коштів, залучених від юридичних осіб.

Упродовж аналізованого періоду банківська установа продовжувала укріпляти ринкові позиції та наразі обслуговує понад 1,5 млн клієнтів. Клієнтська база диверсифікована за категоріями клієнтів, програмами, галузями економіки та регіонами. АБ «УКРГАЗБАНК» має розвинену мережу відокремлених територіальних підрозділів, які покривають всі області України. Банк підтримує високі значення достатності капіталу, розраховані згідно з вимогами Базельського комітету. За даними звітності АБ «УКРГАЗБАНК» на 01.04.2020 р. достатність капіталу І рівня склала 12,9%, а його розмір на відповідну дату – 8,8 млрд грн.

Банк є високорентабельним та демонструє високі показники ефективності основної діяльності. Порівняно недорога ресурсна база позитивно впливає на результат операційної діяльності – обсяг чистого операційного доходу від основної діяльності за підсумками 2019 року та січня-березня 2020 року становив відповідно 4,8 млрд грн та 1,3 млрд грн, що є найбільшим показником за останні роки. Обсяг адміністративних витрат у зазначеному періоді зберігався прийнятним, що обумовлювало високе значення коефіцієнту ефективності діяльності – майже 195%. Чистий прибуток АБ «УКРГАЗБАНК» за підсумками 2019 року та І кварталу 2020 року становив відповідно 1,3 млрд грн та майже 340 млн грн (0,8 млрд грн – за підсумками 2018 року).

Підтвердження рейтингів АБ «УКРГАЗБАНК» обумовлено очікуваним входженням в капітал нового стратегічного інвестора – Міжнародної фінансової корпорації (IFC); тривалим покращенням ринкових позицій та диверсифікації діяльності за рахунок залучення нових клієнтів; високими показниками капіталізації та ліквідності; доброю якістю активів та достатнім рівнем резервування проблемної заборгованості; високими показниками ефективності основної діяльності, а також підтримкою з боку Держави. В той же час, Рейтингове агентство враховує наявність концентрації кредитного портфеля за основними позичальниками, збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також сповільненням ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та введення економічних та адміністративних обмежень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «УКРГАЗБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та 3 місяці 2020 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua