Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АБ «Укргазбанк» та змінило прогноз на «позитивний»

22.06.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АБ «Укргазбанк» на рівні uaAA– зі зміною прогнозу рейтингу на «позитивний». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5+» (відмінна надійність).

АБ «Укргазбанк» здійснює діяльність на банківському ринку з січня 1999 року. За класифікацією Національного банку України установа відноситься до державних банків, займаючи за станом на початок квітня 2018 року 4 позицію за розміром активів; 3 – за обсягом коштів підприємств; 6 – за обсягом коштів населення; 7 – за розміром балансового капіталу та 19 – за розміром отриманого прибутку. З 2009 року ключовим власником АБ «Укргазбанк» є Держава в особі Міністерства фінансів України (станом на 01.04.2018 р. частка МФУ в капіталі банківської установи склала майже 95%).

Упродовж аналізованого періоду банківська установа продовжувала укріпляти ринкові позиції та наразі обслуговує майже 850 тис. клієнтів. Клієнтська база диверсифікована за категоріями клієнтів, програмами, галузями економіки та регіонами. АБ «Укргазбанк» має розвинену мережу відокремлених територіальних підрозділів, які покривають всі області, та у аналізованому періоді продовжував нарощувати кількість відділень – кількість діючих відділень на поточний час становить 242 одиниці. Станом на 01.04.2018 р. регулятивний капітал установи склав 5,4 млрд грн, чисті активи та балансовий капітал – 74,4 млрд грн та 5,5 млрд грн відповідно. Діяльність банку в аналізованому періоді була прибутковою, а показники ефективності основної діяльності – високими. Чистий прибуток АБ «Укргазбанк» за підсумками минулого року склав 623,8 млн грн, що є найбільшим показником за останні три роки. За підсумками І кварталу 2018 року чистий прибуток становив 54,2 млн грн.

Зміна прогнозу кредитного рейтингу зі «стабільного» на «позитивний» обумовлена тривалим покращенням ринкових позицій та диверсифікації діяльності за рахунок залучення нових клієнтів, високими показниками капіталізації та ліквідності, достатніми показниками ефективності основної діяльності, а також підтримкою з боку Держави. В той же час, Рейтингове агентство враховує наявність концентрації кредитного портфеля за основними позичальниками, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору, та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «Укргазбанк», в тому числі: річна фінансова звітність за період 2015-2017 рр. та 3 місяці 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua