Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АБ «УКРГАЗБАНК» на рівні «uaAA+», прогноз рейтингу «у розвитку»

29.11.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АБ «УКРГАЗБАНК» на рівні uaAA+, прогноз рейтингу «у розвитку». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5+» (відмінна надійність).

АБ «УКРГАЗБАНК» здійснює діяльність на банківському ринку з січня 1999 року. З 2009 року ключовим власником установи виступає Держава в особі Міністерства фінансів України (майже 95% акцій). За підсумками 9 місяців 2021 року серед 71 банку АБ «УКРГАЗБАНК» посідав 5 позицію за розміром активів та обсягом коштів, залучених від юридичних осіб, 7 – за обсягом коштів населення, 9 – за розміром балансового капіталу та отриманого прибутку. Згідно з Рішенням Правління НБУ, у лютому 2021 року АБ «УКРГАЗБАНК» вкотре отримав статус системно важливого банку (системно важливі банки концентрують значні обсяги капіталу, активів, зобов’язань, зазвичай, характеризуються значним обсягом та складністю операцій). Також банк входить до переліку об’єктів критичної інфраструктури у банківській системі України, який було визначено Національним банком у квітні 2021 року.

АБ «УКРГАЗБАНК» обслуговує понад 2,4 млн клієнтів, а його клієнтська база диверсифікована за типами контрагентів, галузями економіки, регіонами, а також продуктами, якими користуються споживачі послуг банківської установи. АБ «УКРГАЗБАНК» має розвинену мережу відокремлених територіальних підрозділів, які покривають всі області України. Банк підтримує високі значення достатності капіталу, розраховані згідно з вимогами Базельського комітету. За даними звітності АБ «УКРГАЗБАНК» на 01.10.2021 р. достатність капіталу І рівня склала 17,9%, а його розмір на відповідну дату – 8,8 млрд грн.

Банк є високорентабельним та демонструє високі показники ефективності основної діяльності. Порівняно недорога ресурсна база позитивно впливає на результат операційної діяльності – обсяг чистого операційного доходу від основної діяльності за підсумками січня-вересня 2021 року становить 5,2 млрд грн, що є найвищим показником за останні роки. Обсяг адміністративних витрат у зазначеному періоді зберігався прийнятним, що сприяло високому значенню коефіцієнта ефективності діяльності – 241% за підсумками ІІІ кварталів 2021 року. Чистий прибуток АБ «УКРГАЗБАНК» за підсумками 9 місяців 2021 року становив 1,7 млрд грн, що більше ніж у 2,5 рази перевищило результат аналогічного періоду минулого року.

Підтвердження рейтингів АБ «УКРГАЗБАНК» обумовлено підписанням кредитної угоди зі стратегічним інвестором – Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC); тривалим утриманням міцних ринкових позицій та диверсифікації діяльності за рахунок залучення нових клієнтів; високими показниками капіталізації та ліквідності; доброю якістю активів та достатнім рівнем резервування проблемної заборгованості; високими показниками ефективності основної діяльності, а також підтримкою з боку держави. В той же час, Рейтингове агентство враховує наявність концентрації кредитного портфеля за основними позичальниками, чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, враховуючи епідеміологічну ситуацію в країні, а також введення економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «УКРГАЗБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 9 місяців 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua