Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його облігацій

24.10.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його відсоткових забезпечених облігацій серії А (номінальний обсяг випуску – 5 млн грн з погашенням у серпні 2025 року) та серії С (номінальний обсяг випуску – 120 млн грн з погашенням у березні 2022 року) на рівні uaBBB, прогноз «стабільний».

ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії місцевими електромережами споживачам Кіровоградської області. Для ведення зазначених видів діяльності Компанія має необхідні ліцензії з необмеженим терміном дії. ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» є природним монополістом на території Кіровоградській області з передачі та постачання електроенергії за регульованими тарифами, що забезпечує стабільність збуту.

За підсумками I півріччя 2018 року ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» знизило корисний відпуск електроенергії власним споживачам на 4,2%. Заборгованість споживачів за електроенергію протягом січня-червня 2018 року знизилася. Найбільшими боржниками залишалося населення та підприємства ЖКГ.

Чистий дохід ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» за 6 міс. 2018 року збільшився на 7,3% – до 1 256,3 млн грн. Відмічається ріст основних складових чистого доходу, ключовою з яких залишається постачання електроенергії юридичним особам (67% у загальній структурі). За результатами І півріччя 2018 року Емітентом отримано 48,6 млн грн чистого прибутку.

Скорочення чистого боргу ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» за підсумками січня-червня 2018 року зумовило незначне зменшення боргового навантаження, незважаючи на певне зниження фінансових результатів. Рівень боргового навантаження оцінюється як прийнятний. Зберігається чутливість до валютного ризику, зумовленого наявністю валютного кредиту.

ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність їх постійної модернізації відповідно до законодавства України.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 6 міс. 2018 року, довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua