Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» та випуску облігацій

24.10.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» на рівні uaBBB-, прогноз «стабільний». Кредитний рейтинг відсоткових забезпечених облігацій серії В (номінальний обсяг випуску 500 млн грн з погашенням у 2022 році) підтверджено на рівні uaBBB, прогноз «стабільний».

АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії місцевими електромережами споживачам Одеської області. Для ведення зазначених видів діяльності Компанія має необхідні ліцензії з необмеженим терміном дії. АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» є природним монополістом на території Одеської області з передачі та постачання електроенергії за регульованими тарифами, що забезпечує стабільність збуту. Корисний відпуск електроенергії власним споживачам за результатами І півріччя 2018 року знизився на 1,2%. Загальний обсяг заборгованості споживачів, порівняно з початком року, зменшився. Найбільшими боржниками залишаються населення та підприємства сфери ЖКГ.

Чистий дохід АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» за 6 міс. 2018 року збільшився, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, на 10,3% і склав 4 231,3 млн грн. Зросли всі основні складові чистого доходу, найбільшою з яких залишається постачання електроенергії юридичним особам (68% у загальній структурі). Діяльність АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» за результатами І півріччя 2018 року була прибутковою – чистий прибуток збільшився до 87,4 млн грн.

Скорочення обсягу чистого боргу АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» протягом січня-червня 2018 року відбувалося швидшими темпами, порівняно із зменшенням розрахункового показника EBITDA, в результаті чого боргове навантаження Емітента знизилося, порівняно зі значенням за підсумками 2017 року, та оцінюється як прийнятне. Зберігається чутливість до валютного ризику, зумовленого наявністю валютних кредитів.

Емітент зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність їх постійної модернізації відповідно до законодавства України.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 6 міс. 2018 року, довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випуску облігацій серії В, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua