Друк

IBI-Rating оновило кредитний рейтинг ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» та визначило кредитний рейтинг випуску облігацій

09.11.2017
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» на рівні uaBBB-, прогноз «стабільний». Кредитний рейтинг відсоткових забезпечених облігацій серії В (номінальний обсяг випуску 500 млн. грн. з погашенням у 2022 році) визначено на рівні uaBBB, прогноз «стабільний». Зазначені облігації випущено з метою проведення конвертації облігацій серії А, кредитний рейтинг яких було відкликано.

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО»
здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії місцевими електромережами споживачам Одеської області. Для ведення зазначених видів діяльності Компанія має необхідні ліцензії з необмеженим терміном дії. ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» є природним монополістом на території Одеської області з передачі та постачання електроенергії за регульованими тарифами, що забезпечує стабільність збуту.

За підсумками І півріччя 2017 року корисний відпуск електроенергії власним споживачам ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» збільшився на 1,2%. Періодичне підвищення тарифів для кінцевих споживачів зумовлює подальше зростання заборгованості за спожиту електроенергію. Найбільшими боржниками залишалися населення та підприємства сфери ЖКГ.

Чистий дохід ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» за 6 міс. 2017 року збільшився, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, на 39% і склав 3 822,9 млн. грн. Зафіксовано приріст за всіма основними складовими чистого доходу, найбільшою з яких залишається постачання електроенергії юридичним особам (близько 70% у загальній структурі). Діяльність ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» за результатами 6 міс. 2017 року була прибутковою – чистий прибуток склав 70,1 млн. грн., проти 14,5 млн. грн. за аналогічний період попереднього року. Переоцінка зобов’язань за валютним кредитом в результаті зміцнення курсу гривні (при незмінному обсязі зобов’язань у валюті кредиту) зумовило скорочення обсягу боргу ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» на кінець червня 2017 року, незважаючи на повторне розміщення частини раніше викуплених відсоткових облігацій. Скорочення обсягу чистого боргу за одночасного покращення фінансових результатів зумовило зниження боргового навантаження Емітента, рівень якого оцінюється як прийнятний. Зберігається чутливість до валютного ризику, зумовленого наявністю валютних кредитів.

Емітент зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність їх постійної модернізації відповідно до законодавства України. За І півріччя 2017 року ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» було профінансовано 142,6 млн. грн. за інвестиційною програмою. Основним напрямом (64% від загального обсягу фінансування) було будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж та обладнання.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 6 міс. 2017 року, довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випуску облігацій серії В, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua